Z powodu dodatniego wyniku badania na koronawirusa u dwóch kapłanów nieczynne są świątynia i kancelaria.
Z powodu Covid-19 wykrytego u dwóch księży oraz obowiązku kwarantanny - od 21 października aż do odwołania - kościół i kancelaria parafii przy ul. Opaczewskiej na Ochocie będą zamknięte do odwołania.
- Przyjęte intencje mszalne będą odprawione przez księży bez udziału wiernych. Sprawy pogrzebowe oraz inne sprawy duszpasterskie prosimy załatwiać w sąsiednich parafiach - mówi ks. Kazimierz Sznajder, proboszcz, prosząc o modlitwę i zapewniając o swojej pamięci modlitewnej w intencji parafian.
Początki życia religijnego na peryferiach stolicy sięgają 1928 roku i wiążą się z istnieniem świetlicy i szkoły, prowadzonych przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo. W 1949 roku władze komunistyczne zakazały siostrom dalszej działalności.
Parafia została erygowana 11 marca 1950 r. przez abp. Stefana Wyszyńskiego z części parafii św. Jakuba na Ochocie i św. Franciszka z Asyżu na Okęciu. Parafia początkowo nosiła tytuł św. Wincentego à Paulo. Tymczasową kaplicę wybudował w 1950 r. ks. Stanisław Dymek. Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata, zbudowany został w latach 1977-1981 wg projektu arch. Leszka Klajnerta przez ks. Józefa Gromka. Konsekracji świątyni dokonał 7 czerwca 1982 r. kard. Józef Glemp.
Plebania zbudowana była w 1929 r. przez siostry szarytki jako ich dom, który władze komunistyczne wkrótce zabrały. Po zwróceniu w 1979 r. przeznaczono go na dom parafialny. Rozbudowany został w latach 1980-1987 wg projektu arch. Leszka Klajnerta przez ks. Józefa Gromka.
Kościół przy ulicy Opaczewskiej 20 jest usytuowany pośrodku osiedla mieszkaniowego. Przed świątynią znajduje się figura Chrystusa autorstwa Macieja Maciejewskiego, a z boku (od strony ulicy Opaczewskiej) wznosi się zabytkowy krzyż postawiony w 1904 roku. Oszczędną w formie bryłę świątyni zdobi boczna wieża, wystająca nieco ponad górną krawędź ściany frontowej.