Nowy numer 48/2020 Archiwum

Po dewastacji parafia zamieściła "List do Bezimiennego Przyjaciela”

Proboszcz parafii św. Mateusza Ap. i Ew. w reakcji na obraźliwe hasła wyjaśnia, co może być prawdziwym piekłem kobiet.

Świątynia przy ul. Ostródzkiej jest jedną w wielu, na murach której zwolennicy aborcji zamieścili hasła promujące zabijanie nienarodzonych dzieci. Zorganizowana przez Strajk Kobiet akcja miała charakter ogólnopolski i była reakcją na czwartkową decyzję Trybunału Konstytucyjnego.

W odpowiedzi na dewastację świątyni proboszcz parafii św. Mateusza Ap. i Ew. na profilu facebookowym parafii zamieścił "List do Bezimiennego Przyjaciela!”, w którym wyjaśnia, co może być prawdziwym piekłem kobiet.

"Rozumiem, że uważasz, że piekłem dla kobiet jest niemożność dokonania aborcji na życzenie” - zwraca się do sprawców dewastacji. I wyjaśnia: "W tym miejscu należałby się zastanowić, co tak naprawdę jest prawdziwym piekłem dla kobiety? Czy większym piekłem nie jest rozszarpywanie ciała ludzkiego w łonie ich matek? Czy nie jest większym piekłem doświadczenie, że łono matki stało się grobem dla ich dzieci? Czy nie jest większym piekłem noszone przez lata poczucie winy u kobiet, które zabiły swoje dziecko? Co z tzw. syndromem po aborcyjnym, który dotyka matki, które zabiły własne dziecko, jak również całe ich rodziny?” - pyta duchowny.

Jednocześnie nawołuje, by spojrzeć oczami Chrystusa, który w każdym widzi umiłowane dziecko. "Chrystus w cierpiących, chorych, upośledzonych, a nawet w zygocie widzi umiłowane dziecko” - pisze.

Duchowy wyjaśnia, że Chrystus przyszedł nam dać cywilizację życia, a nie śmierci. ”Chrystus przyszedł nas odkupić ze śmierci i piekła, abyśmy mieli życie w sobie i nim się obdarowywali”.

Na koniec życzył Bezimiennemu Przyjacielowi "odwagi do życia płynącej od Chrystusa i to Ukrzyżowanego".

Jednocześnie, jak poinformował nadkom. Jarosław Florczak ze stołecznej policji, w przypadku kościoła przy ul. Ostródzkiej wpłynęło do policji zawiadomienie dotyczące zniszczenia mienia, a policjanci wykonywali czynności w tej sprawie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama