Nowy numer 48/2020 Archiwum

Koronawirus w Laskach

Zamknięte zostały kaplica sióstr franciszkanek oraz bramy wjazdowe na teren Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi. Ograniczenia w nawiedzeniu laskowskiego cmentarza.

W tym samym dniu, w którym z Watykanu nadeszła radosna widomość o tym, że papież Franciszek podpisał dekret o cudzie za wstawiennictwem sługi Bożej m. Elżbiety Róży Czackiej, założycielki dzieła Lasek, otwierając tym samym drogę do ogłoszenia jej błogosławioną, wieczorem do Lasek dotarły też smutne wieści. Na terenie Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi wykryto zakażenia koronawirusem.

Z tego powodu część jego mieszkańców przebywa na kwarantannie, a część poddała się samoizolacji, żeby ograniczyć transmisję zakażeń.

Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża wprowadziły również konieczne obostrzenia. Wprowadzono ograniczenie w poruszaniu się osób nieupoważnionych na terenie TOnOS w Laskach. Od 30 października zamknięte będą bramy wjazdowe, za wyjątkiem bramy północnej. Do 8 listopada pozostanie zamknięta kaplica Matki Bożej Anielskiej. Siostry proszą też, żeby laskowski cmentarz odwiedzały wyłącznie rodziny osób tam spoczywających.

"Przepraszamy za wszystkie utrudnienia powstałe na skutek ograniczeń i liczymy na wyrozumiałość. Prosimy o modlitwę za wszystkich zakażonych, personel medyczny i wolontariuszy oraz o ustanie epidemii " - napisały zakonnice.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama