Nowy numer 48/2020 Archiwum

Bóg działa przez ich uśmiech

Brat Jan Hruszowiec OFMConv, promotor kultu męczenników z Pariacoto, niestrudzenie odwiedza parafie, które chcą szerzyć kult błogosławionych o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Ich relikwie posiadają już trzy stołeczne parafie.

Tzw. niedziele z męczennikami odbyły się do tej pory w trzech stołecznych parafiach - św. Józefa Oblubieńca NMP przy ul. Sosnkowskiego, św. Wincentego Pallottiego przy ul. Skaryszewskiej 12 i Dobrego Pasterza przy ul. Przewodowej (ostatnia, 10 października).

- Od dłuższego czasu pragnąłem, by relikwie błogosławionych męczenników o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka znalazły się w naszej parafii. Wszystko jednak układało się inaczej i wprowadzamy je dopiero teraz - w dobie koronawirusa. To nasi patronowie na te trudne czasy, którzy zachęcają do zaufania Panu Bogu - mówił podczas wprowadzenia szczątków proboszcz parafii na Nadwiślu.

Cześć błogosławionym franciszkanom można oddać także w kaplicy w Pałacu Prezydenckim, Pallotyńskim Sekretariacie Misyjnym, Centrum Formacji Misyjnej oraz w kaplicy Świeckiego Instytutu Maryi Służebnicy Pańskiej przy ul. Woronicza 15.

Na zaproszenie proboszczów Biuro Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto głosi rekolekcje w parafiach, szkołach czy domach seniorów, przekazuje relikwie oraz obrazki z fragmentem ich ubrań, udostępnia publikacje na temat ich życia i męczeńskiej śmierci, organizuje spotkania filmowe oraz zachęca do włączenia się w Krucjatę Różańcową w obronie przed terroryzmem.

Tzw. niedziele z męczennikami odbyły się w 330 miejscach w Polsce i w 90 za granicą, m.in. w Anglii, USA, Belgii, Francji, Niemczech, Rosji czy Rwandzie i Kibeho. Relikwie zamordowanych przez terrorystów Świetlistego Szlaku w Pariacoto w Peru prawie 30 lat temu misjonarzy znajdują się w 240 parafiach, kaplicach i domach zakonnych w całej Polsce i 173 poza jej granicami.

- Jest bardzo duże zainteresowanie spotkaniami z franciszkańskimi męczennikami. Przesłanie, które płynie z ich życia, to przesłanie pokoju. Mamy wiele świadectw uzdrowień fizycznych i duchowych - przebaczenia, pojednania w rodzinach, uwolnienia od gniewu - mówi br. Jan Hruszowiec OFMConv. - Bóg często działa przez ich uśmiech. Ludzie zaczynają się zastanawiać, skąd płynie ta radość, skoro w świecie jest tyle zła, bólu i cierpienia. "Cierpienie nie jest Twoim Bogiem - jest nim Jezus" - odpowiadam.

Parafie, które chciałby zorganizować "niedzielę z męczennikami", proszone są o kontakt z br. Janem Hruszowcem OFMConv, promotorem kultu męczenników z Pariacoto (tel. 533 608 260).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama