Nowy numer 48/2020 Archiwum

Przy grobie bł. ks. Jerzego ruszyła modlitwa online za Ojczyznę

- Chcemy codziennie modlić się o pokój społeczny i inspirować nauczaniem błogosławionego męczennika - mówi ks. Michał Kotowski, duszpasterz ludzi pracy w archidiecezji warszawskiej i rezydent żoliborskiej parafii.

Przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki pod hasłem "Zło dobrem zwyciężaj” ruszyła modlitwa za Ojczyznę. - O taką inicjatywę poprosili świeccy, zaniepokojeni sytuacją w kraju. Chcieli - jak nauczał bł. ks. Jerzy, na zło odpowiedzieć dobrem - wyjaśnia ks. Michał Kotowski, rezydent parafii św. Stanisława Kostki i duszpasterz ludzi pracy w archidiecezji warszawskiej.

Modlitwę - bez udziału wiernych - prowadzą księża z żoliborskiej parafii, rozpoczyna się o g. 21 Apelem Jasnogórskim, następnie odczytywane są słowa bł. ks. Jerzego wraz z komentarzem, na zakończenie odmawiana jest 10-tka Różańca.

Modlitewne spotkanie przy grobie błogosławionego męczennika transmitowane jest na Facebooku na fanpage'u bł. ks. Jerzego Popiełuszki >>

- Zapraszamy do modlitwy o pokój społeczny w naszej Ojczyźnie. Chcemy w poczuciu wspólnoty zjednoczyć się wokół wartości, które wyznawał ks. Jerzy i czerpać z niego przykład - mówi ks. M. Kotowski.

Pierwszemu spotkaniu, które odbyło się przy grobie żoliborskiego męczennika 28 października, towarzyszyły ostatnie słowa, które wypowiedział przed swoją śmiercią 19 października 1984 r.:

"Módlmy się, byśmy byli wolni od lęku, zastraszenia, ale przede wszystkim od żądzy odwetu i przemocy".

- Dar męstwa jest nam szczególnie dziś potrzebny. Nie dajmy się zastraszyć tym wszystkim słowom, wyzwiskom, które mają na celu nas poniżyć, poranić, porazić, abyśmy zostali napełnieni lękiem - mówił rezydent żoliborskiej parafii. Dodał, że każde życie ludzkie należy otoczyć szacunkiem i miłością, a stając w jego obronie, stajemy po stronie Boga.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama