Nowy numer 2/2021 Archiwum

Otwarto kościół św. Anny, zamknięto św. Tadeusza

Dodatni wynik testu na SARS-CoV-2 otrzymał jeden z księży parafii św. Tadeusz na Sadybie. Kościół został zamknięty, a duszpasterze znaleźli się w izolacji i na kwarantannie.

Z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z księży, kościół św. Tadeusza Apostoła, przy ul. Goraszewskiej 16 pozostanie zamknięty aż do odwołania. "Bardzo prosimy Was wszystkich o modlitwę i wsparcie" - napisał proboszcz parafii ks. Tadeusz Jarząb.

Chory ksiądz pozostaje w izolacji, natomiast pozostali kapłani zostali objęci 10-dniową kwarantanną, "W okresie kwarantanny intencje mszalne przyjęte na kolejne dni będziemy odprawiać w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu (bez udziału wiernych) w godzinach ich zamówienia. Kościół i kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu jak i kancelaria - będą zamknięte" - poinformował proboszcz.

Po okresie kwarantanny, 1 listopada został otwarty kościół akademicki św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu. "Nasi duszpasterze czują się dobrze, większość z nich po wymaganym okresie izolacji może posługiwać w kościele" - poinformowało duszpasterstwo akademickie św. Anny. Kościół został zamknięty 22 października po wykryciu SARS-CoV-2 u jednego z księży.

Msze święte będą sprawowane: od poniedziałku do piątku o 7.00, 15.00 i 18.30, w soboty o 15.00 i 18.30, w niedziele o 10.00, 12.00, 15.00, 19.00 i 21.00 (1 listopada - Msze jak w każdą niedzielę, 2 listopada - Msze jak w poniedziałki).

Spowiedź odbywa się od poniedziałku do soboty podczas Mszy św. o 15.00 i 18.30 w kaplicy Matki Bożej Loretańskiej, a w niedziele podczas wszystkich Mszy św. w kaplicy Matki Bożej Loretańskiej

Spotkania wspólnot duszpasterstwa na razie odbywają się w ustalonej przez nie z duszpasterzami formie zdalnej.

Kancelaria Rektoratu pozostaje nieczynna, w sprawach kancelaryjnych można się kontaktować drogą mailową: kancelaria.swanna@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama