Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ks. Bogusław Kowalski nowym proboszczem na Grochowie

Ks. Bogusław Kowalski objął warszawską parafię Nawrócenia św. Pawła Apostoła po śmierci jej dotychczasowego proboszcza ks. prał. Adama Szkópa.

 Decyzją bp. Romualda Kamińskiego 7 listopada ks. kan. Bogusław Kowalski, dotychczasowy proboszcz parafii katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana, objął funkcję proboszcza parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przy ul. Kobielskiej. Poprzedni proboszcz grochowskiej parafii - ks. prał Adam Szkóp, zmarł 24 października na skutek COVID-19.

Żegnając się z parafianami, związanymi z warszawsko-praską katedrą ks. Kowalski napisał: "Pragnę serdecznie podziękować wszystkim księżom współpracownikom za świetną  współpracę a Wam, kochani Parafianie i sympatycy naszej Parafii, za wspólnie przeżyte lata na drodze wiary. Chcę także wszystkich szczerze przeprosić, jeśli komuś sprawiłem przykrość albo zgorszyłem swoim zachowaniem. Proszę o wybaczenie. Proszę o modlitwę w mojej intencji i wspólnoty, w której będę pracował, jak również za mojego następcę. Bóg zapłać za wszystko i Szczęść Boże!".

To już czwarta wspólnota, którą ks. Kowalski pokieruje jako proboszcz. Wcześniej był proboszczem parafii NMP Matki Kościoła w Ostrówku (2001-2003) oraz w parafii św. Wincentego a Paulo w Otwocku (2003-2011).

Parafia katedralna, której do tej pory był proboszczem jest także jego parafią rodzinną. Urodził się na Pradze w 1959 r. Święcenia kapłańskie przyjął w 1987 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama