Nowy numer 47/2020 Archiwum

Zmarł o. Stanisław Przepierski OP, asystent Żywego Różańca w archidieceji warszawskiej

Dominikanin o. Stanisław Przepierski przed kilkoma dniami skończył 61 lat.

Wieczorem 18 listopada, otoczony serdeczną opieką swoich bliskich, zmarł w Poznaniu o. dr Stanisław Przepierski OP. Kilka dni temu skończył 61 lat. W zakonie kaznodziejskim przeżył 35 lat, w kapłaństwie - 29.

Ojciec Stanisław był gorliwym czcicielem Matki Bożej, szczególnie Maryi obecnej w otaczanym modlitwą na Służewie wizerunku Niepokalanej Królowej Różańca, Pani Żółkiewskiej. Był asystentem Żywego Różańca w archidiecezji warszawskiej i opiekunem cyklu mariologicznego "Oto Matka twoja" w dominikańskiej parafii na Służewie.

"Wierzymy, że Maryja wyjdzie mu na spotkanie i wprowadzi go do wiecznej radości Pana. Ojcze Stanisławie, dziękujemy za Twoje życie, wiarę i gorliwość!" - napisali współbracia, prosząc o modlitwę za Zmarłego.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w 27 listopada w kościele św. Dominika na Służewie (ul. Dominikańska 2). O godz. 13 rozpocznie się modlitwa różańcowa, o 13.30 - Msza św. pogrzebowa. Po niej trumna z ciałem zmarłego zakonnika zostanie złożona do grobu w kwaterze dominikańskiej na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia w kościele, różaniec i Msza pogrzebowa będą transmitowane na kanale YouTube.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama