Nowy numer 3/2021 Archiwum

COVID-19 u kapłanów z Płochocina. Kościół po dezynfekcji

Wyniki testów na obecność koronawirusa 30 grudnia dały u administratora parafii i wikariusza wynik pozytywny. Świątynia pozostanie zamknięta do 7 stycznia.

28 grudnia duszpasterze z Płochocina, ks. prałat Władysław Michalczyk i ks. Grzegorz Pielaszek, poinformowali parafian o zamknięciu świątyni do odwołania w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Przyjęte intencje Mszy św. odprawiają od tej pory prywatnie na plebanii.

30 stycznia kapłani podali na facebookowym koncie parafii św. Wojciecha, że wyniki testów na obecność koronawirusa dały wynik pozytywny.

- W związku z tym nasz kościół pozostaje zamknięty do 7 stycznia 2021 włącznie. W najbliższym czasie cały kościół zostanie zdezynfekowany, czego podjęła się gmina, której składamy podziękowania za ten gest. Prosimy o modlitwę o szybki powrót do zdrowia i siły - napisali ks. Władysław Michalczyk, który jest administratorem parafii od 1 listopada 2020 r., oraz wikary ks. Grzegorz Pielaszek.

W związku z pandemią koronawirusa tegoroczna kolęda duszpasterska miała mieć inny charakter w porównaniu do lat ubiegłych. Każdego dnia, od 28 grudnia do 20 stycznia, parafianie z poszczególnych ulic i miejscowości mieli gromadzić się na Mszy św. ze specjalnym kapłańskim błogosławieństwem. Z powodu choroby duszpasterzy kolęda jednak nie odbędzie się w tym roku nawet w tej formie.

31 stycznia przed południem została przeprowadzona dezynfekcja całego kościoła wraz z zakrystiami. Akcję sfinansowała gmina Ożarów Mazowiecki.

Parafia św. Wojciecha w Płochocinie została erygowana w 1993 roku przez kard. Józefa Glempa z części parafii Rokitno.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama