GN 2/2021 Archiwum

24 godziny ze św. Janem Pawłem

Parafia na Bemowie chce organizować cykliczne całodobowe uwielbienia, których celem jest promowanie kultu świętego papieża.

Pierwsze 24-godzinne Uwielbienie z Janem Pawłem II odbyło się z 8 na 9 stycznia w parafii przy ul. Obrońców Tobruku 48. W modlitewną inicjatywę zaangażowały się wspólnoty działające w bemowskiej parafii m.in. Jezus na Stadionie, Wojownicy Maryi czy wspólnota Effatha oraz grupy z warszawskich parafii m.in. Pocieszyciele Maryi z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Saskiej Kępy, Pokrzepienie z parafii pw. św. Jana Kantego z Żoliborza czy Pięćdziesiątnica z Otwocka.

Modlitwa uwielbienia przeplatana była fragmentami z nauczania świętego papieża. W wydarzeniu transmitowanym na kanale YouTube bemowskiej parafii uczestniczyło pond 1,6 tys. internautów.

- Niedawny Strajk Kobiet, nagonkę na św. Jana Pawła II i mającą z nią związek profanację w naszej parafii odczytaliśmy jako znak od Boga, by jeszcze bardziej krzewić kult papieża Polaka i jego nauczanie - wyjaśnia genezę uwielbieniowej inicjatywy ks. Sławomir Abramowski, proboszcz parafii św. Jana Pawła II na Bemowie.

24-godzinne Uwielbienie z Janem Pawłem II będzie odbywało się co kwartał. Kolejne planowane jest na kwiecień. Całodobowe uwielbienie to niejedyna inicjatywa mająca na celu szerzyć kult świętego papieża. W parafii św. Jana Pawła II w każdy drugi czwartek miesiąca o godz. 18.30 doprawiana jest Msza św. z modlitwą o uzdrowienie za przyczyną św. Jana Pawła II, w maju organizowany jest Papieski Piknik Rodzinny. Przy parafii działa wspólnota mężczyzn i rodzinna, którym patronuje święty papież.

- W planach mamy budowę Centrum Rodziny pod wezwaniem św. Jana Pawła, Katechumenium oraz Centrum Duchowości św. Jana Pawła II - mówi proboszcz. - W ramach powstającego Centrum Rodziny działa już Szkoła Terapii i Edukacji Rodzinnej, gdzie prowadzone są kursy porozumienie bez przemocy - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama