Nowy numer 9/2021 Archiwum

Smog i zimne kaloryfery

Ostatnie mroźne dni są dla mieszkańców Warszawy bardzo trudne. Stolica uplasowała się w czołówce najbardziej osnutych smogiem miast nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Już kolejny dzień warszawski ratusz wydał ostrzeżenie przed smogiem. Jakość powietrze w Warszawie jest bardzo zła, szczególnie na południu i w centralnej części. "O ile warunki meteorologiczne nie ulegną zmianie, dobowe stężenie pyłu PM10 może przekroczyć dziś warszawski poziom alarmowania (100 ug/m3)" - donosi ratusz i zaleca unikania wychodzenia z domu i otwierania okien.

Ale nie tylko smog dokucza mieszkańcom stolicy. Od kilku dni, kiedy temperatura spadła znacznie poniżej zera, służby walczą z awariami rur ciepłowniczych. Z powodu awarii od rana ciepłej wody i centralnego ogrzewania nie ma 47 budynków na Mokotowie, zlokalizowanych przy ulicach: Goszczyńskiego, Krasickiego, Malczewskiego, Odyńca, Puławska, Szarotki i Tyniecka. Jest szansa na to, że ciepło uda się przywrócić do północy.

Przed południem poinformowano także o trzeciej w ciągu kilku dni awarii sieci ciepłowniczej na ul. Jagiellońskiej na Pradze. Na początku dotyczyła ona 53 budynków, później została rozszerzona do 130. Chodzi o ulice: 11 Listopada, Blaszaną, Świętych Cyryla i Metodego, Czynszową, Floriańską, Inżynierską, Jagiellońską, Jasińskiego, Kameralną, Kłopotowskiego, Konopackiej, Krowią, Małą, Okrzei, Olszową, Panieńską, Równą, Sierakowskiego, Solidarności, Stalową, Środkową, Targową, Wileńską i Zaokopową. Służby przewidują, że awarię uda się usunąć do jutra rana.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama