Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Cuda Dzieciątka

Można Je kołysać, śpiewać Mu i tańczyć. I w nietypowy sposób wypraszać potrzebne łaski. We wspólnocie Woda Życia, działającej przy kościele św. Jakuba Apostoła, rozpoczęła się peregrynacja figurki Dzieciątka Jezusa.

Pomysł, by figurka Dzieciątka Jezus peregrynowała we wspólnocie, narodził się po przeczytaniu książki "Nasze korzenie" Doroty Seweryn, zawierającej wspomnienia i świadectwa o założycielu Ruchu Światło-Życie, słudze Bożym ks. Franciszku Blachnickim, z którego dorobku czerpie także wspólnota. W jednym z rozdziałów autorka opisuje cud, jakiego doświadczył charyzmatyczny kapłan za przyczyną Dzieciątka. W 1981 r. na Kopią Górkę, gdzie mieści się Centrum Ruchu Światło-Życie, przyjechały siostry z Ewangelickiej Wspólnoty Sióstr Maryi... z Dzieciątkiem. "My zawsze z Nim jeździmy" - powiedziały ku zaskoczeniu innych. I wyjaśniły, że gdy pojawia się jakiś kłopot lub potrzeba, biorą Dzieciątko na ręce, śpiewają Mu, tańczą i przedstawiają swoją prośbę. Opowiedziały także o wielkiej radości, która ogarnęła całą wspólnotę i trwa do dziś. Zapewniły, że nie było sytuacji, w której Dzieciątko by ich nie wysłuchało.

Tak było także podczas spotkania z ks. Blachnickim, kiedy okazało się, że kapłan martwi się, skąd wziąć pieniądze na zakup domu w Krakowie. "Zaraz jedna z sióstr wzięła na ręce Dzieciątko, zaczęła Je kołysać i wyśpiewywać prośbę o pieniądze dla księdza" - wspomina autorka. Po kilku godzinach ks. Blachnicki dostał telefon od osoby, która - jak się później okazało - chciała przekazać mu dokładnie taką sumę pieniędzy, jakiej potrzebował. "Na naszych oczach dokonał się cud, który uczyniło Dzieciątko" - pisze Dorota Seweryn.

Cuda Dzieciątka   Ks. Roman Trzciński zachęcał na Facebooku, by przytulić Dzieciątko. Agata Ślusarczyk /Foto Gość

- Pomyślałem, żeby członkowie Wody Życia także doświadczyli potrzebnych łask. Zamówiliśmy przed Wigilią dziesięć Dzieciątek z Domu Pokoju w Betlejem. W Kościele katolickim są trzy obiekty, które adorujemy: krzyż w Wielki Piątek, Najświętszy Sakrament i właśnie Dzieciątko Jezus w żłóbku - wyjaśnia ks. Roman Trzciński, założyciel wspólnoty Woda Życia przy kościele św. Jakuba na pl. Narutowicza, wcześniej wieloletni diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie


Więcej o inicjatywie i świadectwach peregrynacji figurki Dzieciątka Jezus można przeczytać w nr. 4/2021 warszawskiego "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy