Nowy numer 9/2021 Archiwum

Nadszedł Czas Miłosierdzia. Rusza Jałmużna Wielkopostna 2021

W Środę Popielcową w wielu szkołach i parafiach zostanie rozpoczęta zbiórka do papierowych skarbonek, których w tym roku będzie prawie 350 tys.

Pomoc seniorom dotkniętym przez pandemię i promocja rozwoju osobistego w duchu miłości do bliźniego - to dwa najważniejsze cele tegorocznej edycji charytatywnej akcji Jałmużna Wielkopostna, która została zainaugurowana 16 lutego pod hasłem "Czas Miłosierdzia". Caritas Polska prowadzi akcję już od 15 lat wspólnie z partnerami z innych kościołów chrześcijańskich: Eleos Kościoła Prawosławnego, Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.

Akcja będzie prowadzona przez cały okres Wielkiego Postu oraz w następującym po nim Tygodniu i Miłosierdzia. Finał zbiórki odbędzie się 11 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia.

- Miłosierdzie jest najbardziej charakterystyczną cechą chrześcijaństwa. Ale jeśli miłosierdzie ma być szczere, nie będzie ani łatwe, ani proste: wymaga czasu, emocji, empatii i oddania. Warte jest jednak swojej ceny - mówi bp Ryszard Bogusz z Kościoła ewangelicko-augsburskiego.

Kampanię Caritas #CzasMiłosierdzia można wesprzeć:

  • przekazując darowiznę̨ na stronie caritas.pl/jalmuzna
  • wysyłając SMS o treści SENIOR na numer 72052 (koszt 2,46 zł)
  • wpłacając dowolną kwotę̨ na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł SENIOR)
« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama