Nowy numer 14/2021 Archiwum

Tajemnica zmartwychwstania ukazana w rzeźbach

Wielkopostną wystawę "Mea Culpa” Katarzyny Kowal można będzie oglądać od 14 marca w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce na Bielanach.

Najnowsza ekspozycja w Galerii Krużganek w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce "Mea Kulpa” oscyluje wokół tajemnicy Mszy św. i paschy Jezusa Chrystusa. - Cały Kościół, jak nigdy dotąd, jest wezwany do głośnego wołania Mea Culpa. Siłą Kościoła jest Jezus, który umarł, zmartwychwstał i jest obecny. Msza Święta, czyli ponowna niekrwawa ofiarą Jezusa jest jedną z największych tajemnic, przed jakimi stoi człowiek - wyjaśnia Katarzyna Kowal, autorka prac.

W centrum ekspozycji - podobnie jak w centrum Kościoła - znajduje się Chrystus. 3-metrowa rzeźba pasyjna ukazująca moment przełomowy między śmiercią a zmartwychwstaniem. Wykonana z żywicy stylizowanej na kamień rzeźba zajęła II miejsce międzynarodowym konkursie na element wystroju Świątyni Opatrzności Bożej w kategorii Kaplica Zmartwychwstania.

Dopełnienie wystawy stanowi siedem prac, rzeźb m.in. "Korona” - interpretacja korony cierniowej, "Hostia” - ukazująca prawdę o obecności żywego Boga w Eucharystii czy "Księga” - dwuelementowa rzeźba z symbolem krzyża i serca oraz  zdjęcia trzech instalacji Grobów Pańskich wykonanych w paulińskim Kościele Ducha Świętego.

Oprócz dzieł nagradzanych na wystawach krajowych i międzynarodowych, wystawa zawiera nowe prace artystki, premierowo udostępnione dla publiczności. Ekspozycję można oglądać od 14 marca do 22 kwietnia codziennie od 8 do 20, wernisaż wystawy oraz spotkanie z autorką 28 marca o g. 12.30.


 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama