Nowy numer 38/2021 Archiwum

Maturzyści z duchową pielgrzymką na Jasną Górę

"Maryjo Jasnogórska, zawierzamy Ci naszą młodość. Pragniemy, aby nasze życie miało sens. Dopomóż nam rozpoznać nasze życiowe powołanie" - tak modlili się 8 marca na Jasnej Górze przedstawiciele młodzieży archidiecezji warszawskiej.

W tym roku doroczna pielgrzymka maturzystów nie mogła się odbyć w dotychczasowej formule ze względu na pandemię COVID-19. W intencji maturzystów modlili się w sanktuarium bp Michał Janocha i księża z Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Warszawskiej Kurii.

- Niech Matka Boże pomoże wam jak najlepiej zdać egzamin dojrzałości i ten życiowy z wiary i człowieczeństwa - życzył młodym bp Michał Janocha, który w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej odprawił Mszę św. w intencji maturzystów.

Słowa "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli" przekazał maturzystom jako najważniejsze przesłanie dla ich życia. Zachęcał słuchaczy, aby patrzyli na swoje życie jako na drogę, na której Bóg stawia wiele osób, które prowadzą nas do odkrywania prawdy. Podkreślał, że warto wspomnieć z wdzięcznością swój chrzest, kiedy - jak mówił - "dokonało się coś rozstrzygającego w naszym życiu, bo staliśmy się dziećmi Boga".

Biskup zapewniał młodych oglądających internetową i telewizyjną transmisję Mszy św. z Jasnej Góry, że "Bóg nigdy się od nas nie odwróci". - Nie ma takiej siły, która by sprawiła, żebyś przestał być synem lub córką swojego ojca oraz Boga - mówił. Nawet gdy w zmaganiu z grzechami doświadczamy bezradności jak Naaman, który wiedział, że sam siebie z trądu nie wyleczy, Chrystus wyprowadza nas z naszych uprzedzeń, złych wspomnień, grzechów - zaznaczył.

Bp Janocha życzył maturzystom, żeby nieustannie odkrywali tę prawdę, którą jest Chrystus. -  Możemy ją odkrywać wciąż na nowo i ta prawda może nas dźwigać. Jak mówił Jan Paweł II na Jasnej Górze: tu zawsze byliśmy wolni - przypomniał.

Na zakończenie Mszy św. przedstawiciele młodzieży z Chóru Sonus Innumerabiles, działającego przy XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Warszawie, wypowiedzieli Akt zawierzenia Matce Bożej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama