Nowy numer 18/2021 Archiwum

Jezus zmartwychwstał, więc zatańcz z radości

Choć pandemia pokrzyżowała plany, organizatorzy Wielkanocnego Tańca nie chcą zrezygnować z 6-letniej tradycji. Tegoroczna edycja odbędzie się online.

Co roku zapraszali na pl. Zamkowy, żeby cieszyć się wspólnym tańcem ze zmartwychwstania Chrystusa. Głównym punktem wydarzenia było zawsze wykonanie autorskiego układu choreograficznego do piosenki "Uratowani" zespołu Trzecia Godzina Dnia, któremu towarzyszyły uwielbienie śpiewem oraz inne animacje muzyczne.

Modzi z Wolontariatu Misyjnego "Salvator" zachęcali mieszkańców Warszawy oraz turystów do wspólnego tańca i śpiewu na pl. Zamkowym, między kościołem św. Anny a Kolumną Zygmunta.

"Niestety w związku z pandemią nie będziemy mogli spotkać się na warszawskim Starym Mieście, jednak mimo to chcemy odtańczyć go w wersji zdalnej  Chcesz zatańczyć razem z nami? Świetnie! Dołącz do wydarzenia i czekaj na szczegóły" - zapraszają w tym roku wolontariusze na dedykowanej wydarzeniu stronie na Facebooku.

-  Zachęcamy do nagrywania filmików z wykonania Tańca Wielkanocnego i nadsyłania ich na mail: taniecwielkanocnywarszawa@gmail.com. W ten sposób, mimo obostrzeń, możemy zatańczyć razem. W Niedzielę Miłosierdzia o 14.00 na wydarzeniu "Taniec Wielkanocny Warszawa 2021" zostanie opublikowany tegoroczny zmontowany z nadesłanych materiałów film, wzbogacony o wywiady na temat zmartwychwstania, nagrywane przez naszych wolontariuszy w czasie Rezurekcji w tym roku. W ubiegłym roku otrzymaliśmy pojedyncze filmiki nie tylko z Polski, ale i z Afryki, Tajlandii, Chorwacji i Anglii. W ten sposób chcemy okazać radość ze zmartwychwstania Chrystusa. Tym razem spotkamy się nie na żywo, ale tak samo radośnie - zapewnia Agnieszka Kopczyńska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama