Nowy numer 24/2021 Archiwum

Poszli i nauczali. Konkurs książkowy

Kolejne tomy "Katolickiego Komentarza do Pisma Świętego" pokazują, jak Duch Święty prowadził i rozwijał wspólnotę Kościoła. Jak uczniowie Jezusa kontynuowali jego misję w świecie.

W unikatowej serii wydawnictwa „W drodze” po czterech tomach zgłębiających cztery Ewangelie ukazały się dwa kolejne – dotyczące następnych ksiąg Nowego Testamentu. Dogłębna analiza Łukaszowych „Dziejów Apostolskich” pozwala zaobserwować nie tylko dynamiczne działania misyjne uczniów Chrystusa, którym zostało powierzone zadanie „nauczania wszystkich narodów”. 

Komentujący tę księgę o. William S. Kurz SJ,  zwraca uwagę na kontekst historyczny, geograficzny, zwyczajowy, w którym rozwijała się młoda wspólnota chrześcijan. Na spory, konflikty, trudności i prześladowania, którym musiała stawić czoła. To tło pozwala zrozumieć, jak mimo trudności nauka Chrystusa docierała do dalekich zakątków świata i zdobywała nowych wyznawców.

Po „Dziejach Apostolskich” ukazał się tom analizujący „List św. Pawła do Rzymian”.  Komentując zdanie po zdaniu Pawłowego listu, autorzy starali się pokazać, jak pisma apostoła miały objaśniać prawdy wiary, zachęcić do ich przyjęcia i życia nimi na co dzień.

Kolejne tomy serii komentarza biblijnego ukażą się pod koniec sierpnia i listopada i obejmą dalsze wskazówki św. Pawła, czyli dwa „Listy do Koryntian”.

Dla Czytelników mamy po jednym egzemplarzu tomów komentarza, dotyczących Dziejów Apostolskich oraz Listu do Rzymian. Książki ufundowało Wydawnictwo W drodze.

Otrzymają je nadawcy 1., 10. i 20. e-maila z hasłem: „Komentarz”, które dotrą do nas (warszawa@gosc.pl) do 19 maja. W mailu prosimy o podanie danych adresowych, niezbędnych do wysyłki książki.


Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu konkursu "Wygraj książkę w Gościu Niedzielnym" dostępnego na stronie www.igomedia.pl/Regulaminy.

Przystąpienie do konkursu jest także równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów przeprowadzenia konkursu.

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane partnerom realizującym z Administratorem powyższy cel oraz uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama