Nowy numer 5/2023 Archiwum

Wszelkiej chwały najgodniejsze. Konkurs książkowy

Bóg otworzył swoje serce przed człowiekiem. Czy wiemy, co to znaczy?!

Widoczne na krucyfiksach i na prawie każdym obrazie Jezusa Jego Przenajświętsze Serce jest tym, które "umiłowało do końca", z którego wzięły początki sakramenty chrztu i Eucharystii, z którego wreszcie płyną skarby miłosierdzia. Jest Tym, który pod postacią małego, białego opłatka czeka w skrytości tabernakulum na ludzkie towarzyszenie, obecność, modlitwę.

Wszelkiej chwały najgodniejsze. Konkurs książkowy

O tym, jak i gdzie narodził się kult Serca Jezusowego, jak rozwijał się i wzbogacał, o jego podstawach teologicznych oraz nauczaniu wielu mistyków i papieży można przeczytać w książce ks. Józefa Gawła SCJ "Najświętsze Serce". Jest ona spektrum wiedzy, pozwalającej zobaczyć kult Serca Jezusowego w szerszej perspektywie niż tylko poprzez nabożeństwo pierwszych piątków miesiąca.

Bo miłość do Serca Pana to Jego ukochanie, kontemplacja, wynagradzanie za rany, które na skutek naszych grzechów ciągle na Nim się odnawiają. To także całkowite do Niego przylgnięcie i chęć Jego naśladowania.

Dla naszych Czytelników mamy 3 egzemplarze książki "Najświętsze Serce", ufundowane przez Dom Wydawniczy "Rafael" z Krakowa. Otrzymają je nadawcy 1., 5. i 10. e-maila z hasłem: "Konkurs", które dotrą do nas (warszawa@gosc.pl) do 15 czerwca. W mailu prosimy o podanie danych adresowych, niezbędnych do wysyłki książki.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy