Nowy numer 30/2021 Archiwum

Nowe władze praskiego seminarium

Biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński mianował nowe władze Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej. Rektorem został ks. dr Tomasz Sztajerwald.

Funkcje rektora otrzymał ks. Sztajerwald, prefektem został ks. Konrad Biskup, prefektem moderatorem roku propedeutycznego - ks. Dariusz Rosłon. Jednocześnie bp Kamiński podziękował za lata gorliwej pracy poprzednim władzom: rektorowi - ks. prof. Krzysztofowi Warchałowskiemu oraz wicerektorowi - ks. Sławomirowi Kielczykowi.

Brak tytułu

Zdjęcie nie do użytku DODANE

Brak tytułu

Nowy rektor praskiego seminarium ks. dr Tomasz Sztajerwald. 

Nowy rektor podkreślił, że w pracy z alumnami będzie kładł nacisk na budowanie tożsamości kapłańskiej, która przede wszystkim stara się nakierować swoje życie i życie innych na Boga. - Dobrze by było, żeby seminarium było miejscem, w którym każdy będzie mógł kształtować swojego ducha, intelekt i swój charakter, co jest podstawą i może pomóc w tym, aby później odnaleźć się w tych warunkach, w których będziemy pracować - powiedział ks. Sztajerwald.

Ksiądz Biskup, nowy prefekt, był dotychczas wikariuszem parafii katedralnej, pełnił również funkcję ceremoniarza diecezjalnego. Ksiądz Rosłon, nowy prefekt moderator roku propedeutycznego, do tej pory był wikariuszem w parafii MB Nieustającej Pomocy na Saskiej Kępie.

Nowy rektor ks. Sztajerwald pochodzi z parafii św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce. Święcenia kapłańskie przyjął 5 czerwca 2004 roku. Jest absolwentem Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych UW (1999). Po studiach teologicznych w seminarium (magisterium z teologii duchowości, 2004 r.) został skierowany na studia z psychologii na UKSW, zakończone uzyskaniem tytułu magistra z zakresu psychologii klinicznej w roku 2011. Jest też absolwentem Studium Psychoterapii SPCh w Warszawie (2013), a w roku 2020 uzyskał tytuł doktora psychologii UKSW.

W seminarium pełnił funkcję prefekta oraz od roku akademickiego 2020-2021 - moderatora roku propedeutycznego. Przed objęciem urzędu prefekta posługiwał w parafiach Przemienienia Pańskiego w Radzyminie, MB Królowej Męczenników na Grochowie oraz w parafii Narodzenia Pańskiego na warszawskim Witolinie. Jest wykładowcą psychologii ogólnej, rozwojowej, osobowości i psychologii uzależnień behawioralnych. Współpracuje z Ośrodkiem Pomocy Psychologicznej "Bednarska" w Warszawie oraz OAT w Zakroczymiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama