Nowy numer 30/2021 Archiwum

Msza Święta? Tylko w kościele

Bp Romuald Kamiński odwołał dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

Mając na względzie aktualną sytuację epidemiczną, obowiązujące przepisy państwowe oraz postanowienia biskupów obecnych na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej, zgodnie z kan. 87 § 1 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, niniejszym z dniem 19 czerwca 2021 r. odwołuję udzieloną dnia 12 marca 2020 r. ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane" - zarządził bp Kamiński na terenie diecezji warszawsko-praskiej, wyjaśniając, że wszyscy, którzy "z powodu choroby, niesprawności lub innej ważnej przyczyny" nie mogą wziąć udziału w Eucharystii, powinni dołożyć starań, aby wzbudzić w sobie pragnienie Eucharystii, np. przez lekturę czytań i modlitw mszalnych przewidzianych na dany dzień.

"Eucharystia jest centrum życia Kościoła i to w niej zawiera się całe Jego duchowe dobro, dlatego proszę, aby nasz udział we Mszy Świętej był nie tylko wypełnieniem obowiązku wynikającego z przykazań, lecz także pełnym miłości spotkaniem z Jezusem Chrystusem - Lekarzem naszych dusz i ciał" - prosi biskup warszawsko-praski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama