Nowy numer 30/2021 Archiwum

Pielgrzymka akademicka głównie dla zaszczepionych. Ruszają zapisy

Organizatorzy Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej podali warunki, jakie sanepid wyznaczył uczestnikom.

Na 41. WAPM będzie można zapisać się już od 20 czerwca. Zapisy prowadzone są w tym roku wyłącznie elektronicznie.

Pielgrzymka wyruszy z Warszawy na Jasną Górę 5 sierpnia i potrwa, jak co roku, 10 dni. Bez żadnych limitów mogą się na nią zapisać osoby w pełni zaszczepione, co najmniej 14 dni po przyjęciu ostatniej dawki preparatu (lub jednej w przypadku J & J).

Zgodnie z obecnymi zasadami sanitarnymi, w pielgrzymce może wziąć udział maksymalnie 300 osób niezaszczepionych. Organizatorzy WAPM zadecydowali, że limit ten zostanie wykorzystany w pierwszej kolejności "na potrzeby osób, które z obiektywnych powodów zdrowotnych lub wieku nie mogły się poddać szczepieniu".

"Jest to rygor niezależny od nas, nałożony przez organy państwa, stąd prosimy o wyrozumiałość i w miarę możliwości udanie się na szczepienie, by w naszej pielgrzymce mogło wziąć udział jak najwięcej osób" - proszą organizatorzy pielgrzymki.

Podczas pielgrzymiej wędrówki będą obowiązywały ograniczenia sanitarne, m.in. zakaz mieszania się między grupami, mycie i dezynfekcja rąk, obowiązkowe mierzenie temperatury. Noclegi przewidziane są wyłącznie w namiotach.

W tym roku będzie można zapisać się tylko na całą pielgrzymkę, a możliwość dojazdu przewiduje się jedynie przez pierwsze dni. Nie będzie odwiedzin na trasie, jak również dołączania "tylko na weekend".

W tym roku nie zabraknie również pielgrzymki duchowej, której uczestnicy - w łączności z pątnikami na szlaku jasnogórskim - zrealizują program rekolekcji we własnych domach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama