Nowy numer 30/2021 Archiwum

W Szpitalu Południowym ruszyła rehabilitacja dla pacjentów po koronawirusie

W Szpitalu Południowym uruchomiony został oddział rehabilitacji dla pacjentów po przechorowaniu COVID-19. Przeznaczono dla nich 100 łóżek. Pierwsi pacjenci są już przyjmowani.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki poinformował, że świadczenia rehabilitacji COVID-19 są realizowane na podstawie skierowania, które wystawi pacjentowi lekarz ubezpieczenia zdrowotnego po zakończeniu leczenia związanego z zakażeniem koronawirusem.

Dzięki takiej rehabilitacji pacjenci, który chorowali na COVID-19, mogą znacznie poprawić swoją sprawność oddechową, ale też zwiększą wydolność wysiłkową i krążeniową oraz szybciej powrócą do pełnej sprawności. "Rehabilitacja pozytywnie wpłynie również na ich kondycję psychiczną" - dodaje MUW. Rehabilitacja potrwa od 2 do 6 tygodni. Pacjenci będą mieli zapewnioną opiekę lekarską, pielęgniarską i wsparcie psychologiczne.

Jednocześnie łóżka w Szpitalu Południowym nadal są w gotowości do przyjęcia większej liczby pacjentów, gdyby wzrosła liczba zachorowań. Szpital ten został wyznaczony jako placówka wiodąca do leczenia pacjentów z COVID-19 w Warszawie - tak, aby w innych miejskich placówkach nie wyznaczać łóżek covidowych i aby służyły one w jak największym zakresie pacjentom z innymi schorzeniami.

"Pacjenci z COVID-19 z Warszawy i okolic są kierowani obecnie do Szpitala Południowego, dlatego nadal musi on dysponować odpowiednim potencjałem. W innych miejskich placówkach nie ma już wyznaczonych miejsc dla pacjentów z potwierdzonym COVID-19" - wyjaśnia urząd.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama