Nowy numer 38/2021 Archiwum

Dzieciństwo z Lolkiem

Od 2015 r. na warszawskim Mokotowie Stowarzyszenie Absolwentów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" prowadzi punkt przedszkolny. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

Punkt przedszkolny „Lolek” to miejsce dla dzieci w wieku 3–5 lat, a od 2019 r. także Punkt Opieki Dziennej dla dzieci w wieku 1–2,5 lat. W przedszkolu jest miejsce dla maksymalnie 20 dzieci, w Punkcie Opieki Dziennej – 10. Kameralna grupa, rodzinna atmosfera, wychowanie w duchu wartości katolickich, w grupie wielowiekowej, z indywidualnym podejściem do każdego dziecka, każdej rodziny – to główne zalety tego miejsca. Ale nie wszystkie.

„Lolek” mieści się przy ul. Kalatówki 26, nieopodal Królikarni, w domu użyczonym przez siostry służebniczki. Tam – poza realizacją podstawy programowej – dzieci mają dodatkowe zajęcia z rytmiki, języka angielskiego, gimnastyki, programowania, katechezy, logopedii zarówno grupowej, jak i indywidualnej oraz zajęcia taneczne.

Placówka ma także swój autorski program wychowawczy – „Wzrastamy z Lolkiem”. Jego autorką jest jedna z absolwentek fundacji, mama czworga dzieci i pedagog z kilkuletnim doświadczeniem. W każdym miesiącu do dzieci w odwiedziny przychodzą dwie pacynki, również uszyte przez jedną z absolwentek programu stypendialnego – Lolek i Jan Paweł II. Poprzez specjalny teatrzyk opowiadają maluchom o kolejnych cnotach i mówią o tym, jak je praktykować.

– Porządek, uprzejmość, ofiarność, miłosierdzie, cierpliwość, uczciwość, posłuszeństwo, wdzięczność – to wszystko przekłada się na bardzo konkretne, codzienne zachowania dzieci. Przykładowo, gdy mamy cnotę porządku, uczymy się, by swoje buty i kurtki odkładać na miejsce w szatni. Gdy pochylaliśmy się nad cnotą ofiarności, przygotowywaliśmy paczki dla osób potrzebujących. W miesiącu miłosierdzia odwiedziliśmy seniorów w pobliskim domu opieki i przygotowaliśmy dla nich drobne upominki. Do każdej z cnót nasza rytmiczka przygotowała autorską piosenkę – opowiada dyrektor placówki, Beata Tkaczyk-Ozimek.

Na nadchodzący rok przedszkolno-żłobkowy zostało jeszcze kilka wolnych miejsc: kontakt@przedszkolelolek.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama