Nowy numer 38/2021 Archiwum

Od soboty nowy punkt szczepień w Centrum Nauki Kopernik

Warszawa uruchamia kolejny punkt szczepień weekendowych. Odwiedzający Centrum Nauki Kopernik będą mogli zaszczepić się przeciw koronawirusowi.

Uruchomione przez miasto weekendowe punkty działają także w Parku Wodnym Moczydło, ogrodzie zoologicznym i przy skwerze Hoovera.

- Centrum Nauki Kopernik to nowe miejsce na „szczepionkowej mapie” Warszawy, gdzie będzie można otrzymać szczepionkę przeciw COVID-19 bez potrzeby wcześniejszych zapisów czy rejestracji - poinformowała zastępca prezydenta Warszawy Renata Kaznowska. - Walczymy o to, żeby jak najwięcej warszawiaków i warszawianek zaszczepiło się przed kolejną groźną falą koronawirusa. Obecnie ponad 1,1 mln osób, czyli blisko 62 proc. mieszkańców jest już w pełni zaszczepionych, a przed nami kolejne tygodnie ciężkiej pracy, aby osiągnąć odporność zbiorową na poziomie 70 proc. ogółu zaszczepionych - dodała.

Nowy punkt szczepień będzie działał w soboty i niedziele w godzinach 12–17. Będzie uruchomiony w holu głównym po lewej stronie od wejścia do centrum.

W stolicy działają jeszcze inne miejskie punkty szczepień, z których można skorzystać w weekend. Punkt przy skwerze Hoovera, uruchomiony w namiocie przy ul. Krakowskie Przedmieście 60a, będzie czynny w godz. 12-19. Ponadto w soboty i niedziele w godz. 11-17 będzie również można otrzymać szczepionkę w punkcie szczepień uruchomionym w warszawskim zoo - nieopodal budynku hipopotamiarni. Szczepienia są również wykonywane w punkcie w Parku Moczydło - przy wejściu do kompleksu basenów w namiocie, gdzie zimą funkcjonuje lodowisko. Punkt jest czynny w weekendy w godz. 11-19.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama