Nowy numer 6/2023 Archiwum

Druga tura sierpniowych pielgrzymek. Są jeszcze wolne miejsca

Ten, kto nie zdążył albo nie mógł wyruszyć na pątniczy szlak z największymi warszawskimi pielgrzymkami na początku sierpnia, ma szansę na wędrówkę w drugiej połowie miesiąca. Żeby uczcić Matkę Bożą Częstochowską.

Warszawscy pielgrzymi, którzy wyruszyli na początku sierpnia w pielgrzymkach na Jasną Górę są jeszcze w drodze, a już kolejni szykują  się do drogi. Kolejna tura warszawskich pielgrzymów wejdzie na jasnogórski szczyt 26 sierpnia, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

Można jeszcze zapisać się na 38. Praską Pielgrzymkę Pieszą Pomocników Maryi Matki Kościoła, która na trasę ku Jasnej Górze wyjdzie 16 sierpnia o godz. 6 sprzed konkatedry na Kamionku (ul. Grochowska 365).

Będzie podzielona na trzy grupy: czerwono-zieloną (Ślubów Jasnogórskich), niebieską (modlitewno-różańcowa) i żółtą (młodzieżowo-rodzinna). Zapisy będą prowadzone w dniu wyjścia oraz na każdym miejscu odpoczynku pątników.

Pielgrzymka dotrze do celu 26 sierpnia, w święto Matki Bożej Częstochowskiej. Pielgrzymi duchowi będą się spotykać każdego dnia o godz. 18 na Mszy św. i modlitwie w bazylice katedralnej, przy ulicy Floriańskiej 3. Szczegóły na: pielgrzymkapomocnikow.pl.

Tradycyjnie 22 sierpnia z parafii św. Łukasza Ewangelisty na Jelonkach (ul. Górczewska 176) wystartuje pielgrzymka rowerowa. W tym roku pierwsza pielgrzymkowa Msza św. zostanie odprawiona o 8.30 w nowym kościele na terenie parafii św. Łukasza.

Grupy będą liczyły 70 osób. Noclegi w namiotach. Na Jasną Górę warszawscy rowerzyści dojadą 26 sierpnia. Szczegóły na: pielgrzymkirowerowe.pl.

Uzupełniające zapisy prowadzi komandor pielgrzymki Cezary Konopacki – tel. 608-486-766. W pielgrzymce można również uczestniczyć duchowo.

Szansę na pielgrzymowanie mają też pasjonaci rolek. W tym roku wyjątkowo zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę rolkową, startującą 22 sierpnia z parafii Matki Bożej Królowej Aniołów (ul. Markiewicza 1).

270 km rolkarze pokonają w pięć dni, trzeba więc wziąć pod uwagę, że każdego dnia do przejechania będzie 50-70 km. Zapisy poprzez formularz na: rolkowa.pl.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy