Na jasnogórskim szczycie za trud wędrówki dziękowali pielgrzymi z obu warszawskich diecezji. Część pątników idących z Warszawy do celu dotrze późnym popołudniem.
To przed jasnogórskim obrazem wciąż nowe pokolenia odczytują podstawowe prawdy wiary o Emmanuelu - Bogu, który chce być z nami blisko i który narodził się z Dziewicy Maryi.
- To w Maryi Bóg dokonał największego cudu w dziejach świata: połączył niebo i ziemię, Boga i człowieka, wieczność i czas - mówił duchowny.
Arcybiskup cytował słowa pozdrowienia papieża Franciszka, skierowane kilka dni temu do polskich pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę. Przypomniał też jego nauczania na Jasnej Górze, podczas pielgrzymki do Polski pięć lat temu, kiedy zaznaczał, że "Maryja jest przestrzenia zachowaną w wolności od zła", która wskazuje nam drogę.
Na zakończenie Eucharystii pielgrzymów pozdrowił kard. Kazimierz Nycz. Podziękował im za to, że ich wędrówka była przygotowaniem do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i m. Elżbiety Róży Czackiej, która odbędzie się 12 września w Warszawie, w Świątyni Opatrzności Bożej. Dziękował też za ich świadectwo wiary, które dawali podczas swojej wędrówki.
Dziś jeszcze na jasnogórski szczyt dotrą 310. Warszawska Pielgrzymka Piesza i Warszawska Pielgrzymka Piesza Akademickich Grup 17.