Nowy numer 40/2022 Archiwum

Na Pradze nowenna przed beatyfikacją

W diecezji warszawsko-praskiej rozpoczyna się nowenna przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

3 września o godz. 18 w kościele Narodzenia NMP w Warszawie-Płudach (ul. Klasyków 21/23) bp Jacek Grzybowski sprawować będzie Eucharystię w pierwszym dniu dziewięciodniowej nowenny przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

Modlitwa będzie odbywać się w parafiach diecezji warszawsko-praskiej, które erygował Prymas Tysiąclecia: św. Wacława na Gocławku (4 września), MB z Lourdes w Warszawie (5 września), św. Wincentego a Paulo w Warszawie (6 września), św. Feliksa z Kantalicjo w Marysinie Wawerskim (7 września), NMP Matki Kościoła w Sulejówku (8 września), św. Józefa Robotnika w Wołominie (9 września), MB Nieustającej Pomocy w Duczkach (10 września) i 11 września w parafii NMP Matki Kościoła w Ostrówku.

Każdego dnia w modlitwie będzie uczestniczył bp Romuald Kamiński lub bp Jacek Grzybowski.

Zachęcając do udziału w nowennie, bp Romuald Kamiński napisał do diecezjan: "Diecezja warszawsko-praska – ustanowiona przez św. Jana Pawła II w 1992 r. – wyrosła z dziedzictwa archidiecezji warszawskiej, której pasterzem był Prymas Tysiąclecia. Wiele miejsc na terenie naszej diecezji związanych jest w różny sposób z osobą Księdza Prymasa. Najbardziej znana jest Choszczówka – miejsce jego pracy, modlitwy i wypoczynku. Wypada również wspomnieć: parafię Kamieńczyk, skąd pochodzą rodzice Prymasa, a także są groby jego przodków, dom Sióstr Benedyktynek Samarytanek w Fiszorze, gdzie Prymas kilkakrotnie przebywał na wakacjach i spotykał się z kard. Karolem Wojtyłą, oraz macierzysty dom Instytutu Prymasowskiego w Warszawie przy ul. Marsa. Szczególną spuścizną jego pasterskiej troski o wiernych są 24 parafie naszej diecezji, które erygował kard. Wyszyński. Nasza wspólnota diecezjalna jest więc szczególnie zobowiązana, aby wyrazić Bogu wdzięczność za życie i posługę Prymasa Tysiąclecia".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy