W miejscach związanych z matką Elżbietą Różą Czacką i prymasem Wyszyńskim będzie można duchowo łączyć się z wydarzeniami w Świątyni Opatrzności Bożej.
Msza św. beatyfikacyjna, podczas której na ołtarze zostaną wyniesieni matka Elżbieta Róża Czacka i kard. Stefan Wyszyński, zostanie odprawiona 12 września o godz. 12 w Świątyni Opatrzności Bożej.
Weźmie w niej udział ok. 180-osobowa delegacja z Lasek, m.in.: siostry franciszkanki służebnice krzyża, podopieczni Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej, wychowawcy, pedagodzy i pracownicy.
Pozostające na miejscu w Laskach siostry, wychowawcy i niewidomi oraz przyjaciele założonego przez matkę Czacką dzieła oraz wszyscy goście będą mogli duchowo włączyć się w uroczystości. Przy kaplicy pw. Matki Bożej Anielskiej zostanie ustawiony telebim.
- Będziemy przeżywać ten czas w modlitewnej łączności z uroczystością w Świątyni Opatrzności Bożej. Będzie także możliwość przyjęcia Komunii św. oraz modlitwy przy sarkofagu naszej założycielki, który znajduje się przy kaplicy - mówią franciszkanki.
W duchowej łączności uroczystość beatyfikacyjną będzie można przeżywać także w Choszczówce, gdzie podczas swojej posługi przyjeżdżał na wypoczynek prymas Wyszyński, a obecnie znajduje się siedziba Instytutu Prymasa Wyszyńskiego. Telebim stanie w ogrodzie, organizatorzy spodziewają się ok. 500 osób z różnych części Polski oraz środowisk z nim związanych.
W tym samym czasie w transmisji Mszy św. w archikatedrze warszawskiej przy sarkofagu kard. Stefana Wyszyńskiego zgromadzi się przed trzema telebimami kilkaset osób.
- W wigilię beatyfikacji odbędzie się w archikatedrze czuwanie modlitewne, które poprowadzi grupa "Anima". Podczas czuwania, które rozpocznie się po Mszy św. wieczornej o godz. 19, będziemy rozważać teksty nowego błogosławionego. Tym, którzy następnego dnia, w niedzielę o godz. 12 będą modlić się w archikatedrze w czasie beatyfikacji, udzielimy Komunii św., a następnie błogosławieństwa relikwiami kard. Stefana Wyszyńskiego, zawierającymi kroplę krwi nowego błogosławionego - tłumaczy ks. Bogdan Bartołd, proboszcz archikatedry warszawskiej pw. św. Jana Chrzciciela.