Nowy numer 38/2021 Archiwum

Wilki w owczej skórze. Konferencje o nadużyciach w Kościele

Co świadczy o tym, że wspólnota zamienia się w sektę, a kierownik duchowy wchodzi w rolę guru? Jak rozwijać w sobie zdrową religijność? Odpowiedzą ojcowie dominikanie i ich goście.

Dominikańskie Centrum Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach zaprasza na cykl konferencji pt. "Wilki w owczej skórze. O nadużyciach władzy we wspólnotach kościelnych". Temat bardzo aktualny, ale też niełatwy, bo dotyczący życia duchowego, jego rozwoju, zaufania wobec innych członków Kościoła.

Jak więc z pomocą innych wspinać się po duchowej drabinie, unikając niebezpieczeństw? Co powinno zaniepokoić i wzbudzić ostrożność?

Cztery zaplanowane konferencje odbędą się w klasztorze ojców dominikanów na Służewie (ul. Dominikańska 2, aula im. o. Jacka Woronieckiego OP).

  • 18 września, godz. 19 - "O nadużyciach duchowych w Kościele. Zarys problemu" - Tomasz Terlikowski, filozof i publicysta.
  • 16 października, godz. 19 - "Jeszcze wspólnota czy już sekta?" - o. Radosław Broniek OP, o. Emil Smolana OP.
  • 27 listopada, godz. 19 - "Guru czy kierownik duchowy?" - o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap.
  • 11 grudnia, godz. 19 - "Jak rozwijać zdrową religijność?" - Maria Wasiak, psycholog, Bogdan Stelmach, seksuolog i terapeuta, o. Janusz Chwast OP, duszpasterz, magister nowicjatu.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama