Czekamy niecierpliwie. Wkrótce Targi Wydawców Katolickich

Po półtorarocznej przerwie, spowodowanej pandemią, w Arkadach Kubickiego i ogrodach Zamku Królewskiego 23 września rozpoczną się Targi Wydawców Katolickich.

Od czasów ostatnich targów, w kwietniu 2019 r., na rynku czytelniczym pojawiło się dużo ciekawych publikacji, związanych chociażby z kard. Stefanem Wyszyńskim (przed jego beatyfikacją), św. Józefem (z okazji Roku św. Józefa) czy o tematyce rodzinnej (Rok Rodziny). Od 23 do 26 września w Arkadach Kubickiego będzie można kupić książki w promocyjnych cenach, zdobyć dedykację ulubionych autorów i wziąć udział w ciekawych spotkaniach.

25 września o godz. 11 Katarzyna Olubińska, autorka nowości: „Bóg w moim domu”, mówić będzie m.in. o tym, jak odnaleźć wiarę i sens w najtrudniejszych chwilach życia.

O godz. 13 Marek Zając, autor książki „Kwiatki Stefana Wyszyńskiego”, opowie o życiu prywatnym kard. Stefana Wyszyńskiego, o tym, jakim był synem, bratem, przyjacielem.

O godz. 15 na spotkanie z postacią ks. Franciszka Blachnickiego zaprasza Tomasz Terlikowski, autor książki: „Franciszek Blachnicki. Ksiądz, który zmienił Polskę”.

Na stoiskach wydawnictw swoje książki będą podpisywali m.in. o. Tomasz Nowak OP, ks. Waldemar Chrostowski, Paweł Lisicki, br. Szymon Janowski OFM Cap.

26 września o godz. 11 będzie okazja do spotkania z dominikankami s. Elizą Myk i s. Tymką, autorkami książki „Siostry z Broniszewic. Czuły Kościół odważnych kobiet”. Dyskusję poprowadzi nasza redakcyjna koleżanka Agata Puścikowska.

Na stoiskach będzie można zdobyć dedykację m.in. mariologa Wincentego Łaszewskiego i Pawła Zuchniewicza.

Jak co roku kluczowym akcentem targów jest przyznawanie Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS, o którą w tym roku starać się niemal 300 publikacji, oraz Nagrody Małego FENIKSA – dla osób i instytucji szczególnie zasłużonych w promocji publikacji katolickich. FENIKSY zostaną wręczone podczas uroczystego koncertu 25 września w katedrze polowej WP (ul. Długa 13/15).

Szczegółowe informacje oraz kalendarium spotkań na: swk.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..