Nowy numer 42/2021 Archiwum

Na Pradze rusza pierwszy w dzielnicy Uniwersytet Trzeciego Wieku

Wykłady, zajęcia sportowe i spotkania z kulturą. Na pierwszym roku praskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaplanowano 80 miejsc dla słuchaczy powyżej 60. roku życia.

Na Pradze-Północ startuje pierwszy w dzielnicy Uniwersytet Trzeciego Wieku. Inicjatywę aktywizacji seniorów tworzy Urząd Dzielnicy Praga-Północ we współpracy z dzielnicowymi instytucjami sportu i kultury oraz Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

- Naszym priorytetem jest działanie interdyscyplinarne, chcemy integrować i aktywizować środowisko senioralne dzielnicy, ale także dostarczać tym osobom wiedzy z wielu obszarów - nauki, sztuki, kultury, pomagać podtrzymywać jak najlepszą formę sportową. Dążymy do tego, aby praski Uniwersytet Trzeciego Wieku był miejscem, do którego seniorzy chętnie przychodzą i czują się za niego współodpowiedzialni - podkreśla zastępca burmistrza Pragi-Północ Dariusz Kacprzak.

Oferta praskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zawiera wykłady prowadzone m.in. przez pracowników Urzędu Dzielnicy Praga-Północ i Akademię Leona Koźmińskiego, a także zajęcia sportowe czy aktywności kulturalne.

Słuchaczem uniwersytetu może zostać każda osoba, która ukończyła 60. rok życia i mieszka na Pradze-Północ. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz zgłoszeniowy. Jest on dostępny na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy: www.pragapn.um.warszawa.pl lub osobiście m.in. w Domu Kultury, Dzielnicowym Ośrodku Sportu i Rekreacji, Bibliotece Publicznej czy Ośrodku Pomocy Społecznej. Wypełniony wniosek należy złożyć w kancelarii Urzędu Dzielnicy do 12 października br. lub pozostawić w jednej ze wskazanych lokalizacji.

Zapisy potrwają do 12 października. Praski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainauguruje swoją działalność 15 października w Pałacyku Konopackiego przy ul. Strzeleckiej 11/13.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama