Nowy numer 42/2021 Archiwum

Kard. Nycz: Pontyfikat Jana Pawła II nie może być zapomniany!

- Chcemy przekazać następnym pokoleniom, że był pontyfikat, który otworzył Kościół na świat i świat na Kościół - mówił metropolita warszawski podczas Mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej.

Kardynał Nycz zachęcał także do wsparcia funduszu stypendialnego Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Pod hasłem "Nie lękajcie się!" 10 października obchodzony był 21. Dzień Papieski.

Metropolita warszawski przypomniał, że dzięki funduszowi może kształcić się kilka tysięcy młodych ludzi, a kilka tysięcy ukończyło już szkoły i uczelnie. Kard. Nycz prosił o udział w kweście na ten cel, prowadzonej dziś przez wolontariuszy Fundacji. - Trzeba, aby ten żywy pomnik trwał i był wspomagany - zachęcał.

W zbiórce funduszy można uczestniczyć także wysyłając SMS o treści STYPENDIA na nr 74 265. Przez cały rok program stypendialny można wesprzeć wpłacając środki na konto Fundacji.

W Dniu Papieskim stypendyści odwiedzają kościoły, by dać osobiste świadectwo wiary i wyrazić darczyńcom wdzięczność za dotychczasowe wsparcie. W całej Polsce odbywają się liczne wydarzenia przygotowane przez stypendystów i przyjaciół Fundacji: m.in. kiermasze, biegi, koncerty i miasteczka rodzinne.

Ubiegłoroczna zbiórka podczas Dnia Papieskiego oraz późniejsze wpłaty pozwoliły objąć opieką 1800 stypendystów, uczniów i studentów. Fundacja wsparła młodych ludzi nie tylko finansowo, ale zadbała także o ich formację, organizując co roku kilkadziesiąt spotkań dla stypendystów w całej Polsce: zarówno dla dzieci ze szkół podstawowych i średnich, jak i dla maturzystów oraz studentów.

Podczas ubiegłorocznej kampanii udało się zebrać ok. 6 mln zł.

Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego były słowa “Nie lękajcie się!”. Ta słynna zachęta Jana Pawła II pochodzi z jego homilii wygłoszonej 22 października 1978 roku podczas Mszy św. na placu św. Piotra w Rzymie, inaugurującej jego pontyfikat. Papież powiedział wtedy: "Bracia i Siostry, nie lękajcie się przygarnąć Chrystusa i przyjąć Jego władzę, pomóżcie Papieżowi i wszystkim tym, którzy pragną służyć Chrystusowi, służyć człowiekowi i całej ludzkości. Nie lękajcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi. Dla Jego zbawczej władzy otwórzcie granice państw, systemów ekonomicznych i politycznych, szerokie dziedziny kultury, cywilizacji, rozwoju!".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama