Nowy numer 42/2021 Archiwum

Weekend z rekolekcjami dla studentów

Nauki rekolekcyjne w warszawskich kościołach będą głosili: ksiądz raper, znany dominikanin i duszpasterze akademiccy.

W kościele św. Antoniego z Padwy (ul. Senatorska 31/33)  rekolekcje dla studentów od 17 do 19 października będzie głosił dominikanin o. Tomasz Nowak. Spotkania pod tytułem "Między wdechem a wydechem. O życiu duchowym" rozpoczną się w niedzielę o godz. 19 adoracją Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. W poniedziałek i wtorek o godz. 19 odbędzie się konferencja, a o godz. 20 - Eucharystia z homilią. W rekolekcjach towarzyszyć będzie zespół Projekt Uwielbienie.

Rekolekcje "Po prostu wierzę" w kościele akademickim św. Anny (ul. Krakowskie Przedmieście 68) poprowadzi ks. Jakub Bartczak - raper i autor tekstów. 17 października nauki rekolekcyjne głoszone będą podczas Mszy o godz. 15, 19 i 21, a w poniedziałek i wtorek o 18.30 Msza św., po której będzie można wysłuchać rekolekcyjnej nauki.

Na "nieRekolekcje na nowy początek" zapraszają ojcowie jezuici od 17 do 21 października o 19.30 do kaplicy akademickiej sanktuarium św. Andrzeja Boboli (ul. Rakowiecka 61) na Mokotowie. Konferencje wygłosi o. Grzegorz Lojtek SJ, który będzie mówił o "nawróceniu" modlitwy, różnych jej sposobach. Będzie można poznać duszpasterstwo akademickie "Dąb", inne wspólnoty działające przy mokotowskim sanktuarium, a także nauczyć się medytacji ignacjańskiej.

17 października rozpoczną się rekolekcje dla studentów w dolnym kościele bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 3). Poprowadzi je proboszcz ks. Bartosz Pikul, biblista. Spotkania potrwają do 19 października. Początek o 19.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama