Przy parafii św. Tomasza Apostoła powstał czwarty w Warszawie Dom Miłosierdzia. Modlitewną pomoc mogą tu znaleźć osoby z trudnościami duchowymi i uzależnieniami fizycznymi.
Wszystkim, którzy chcą skorzystać z posługi w Domu Miłosierdzia polecana jest lektura książki „Modlitwa uwolnienia”, w której Neal Lozano wyjaśnia opracowany przez siebie i zatwierdzony przez Kościół modle tzw. "pięciu kluczy”. - "Klucze” to nic innego jak kolejne kroki, które stawiamy na drodze do uwolnienia - wyjaśnia s. Bartłomieja Sobczyk. - Pierwszy krok to wyznanie wiary w Boga, drugi - przebaczenie wszystkim osobom, które nas zraniły, trzeci - wyrzeczenie się wszelkiego zła i jego kłamstw, w które uwierzyliśmy, czwarty złamanie w imię Jezusa ich mocy nad naszym życiem, w ostatnim kroku modlimy się o błogosławieństwo Ojca. Każdego powierzamy także opiece Matki Bożej - dodaje. I zwraca uwagę, że w modlitwa uwolnienia to dopiero początek drogi do całkowitej wolności.
- Uwolnienie i uzdrowienie dokonuje się w sakramentach i we wspólnocie Kościoła. Nasza posługa ich nie zastępuje, ale do nich prowadzi. Zachęcamy do trwania w wolności m.in. poprzez regularną spowiedź, Eucharystię i codzienną modlitwę. Dwa razy w miesiącu organizujemy spotkania modlitewno-formacyjne - wyjaśnia niepokalanka.
W posługę w ursynowskim Domu Miłosierdzia zaangażowanych jest 28 osób, w większości z warszawskich wspólnot, są także dwa małżeństwa, osoby konsekrowane i kapłani. Na stronie internetowej Domów Miłosierdzia można znaleźć wiele świadectw działania Boga, dziękując Mu za uwolnienie od lęku, depresji, myśli samobójczych czy łaskę przebaczenia.
W ursynowskim Domu Miłosierdzie wiszą dwa obrazy: Matki Bożej Rozwiązującej Węzły i św. Józefa. - Podarowały je nam osoby, które w ten sposób chciały podziękować Bogu za łaskę uwolnienia. Obydwa wizerunki zostały poświęcone, a nasze Domy i wszystkie trudne sprawy, za które się tu modlimy zawierzyliśmy najlepszym wystawiennikom: Maryi i Józefowi - podsumowuje niepokalanka.
Gdzie szukać duchowej pomocy?