Nowy numer 4/2022 Archiwum

Pięć kroków do wolności

Przy parafii św. Tomasza Apostoła powstał czwarty w Warszawie Dom Miłosierdzia. Modlitewną pomoc mogą tu znaleźć osoby z trudnościami duchowymi i uzależnieniami fizycznymi.

Wszystkim, którzy chcą skorzystać z posługi w Domu Miłosierdzia polecana jest lektura książki „Modlitwa uwolnienia”, w której Neal Lozano wyjaśnia opracowany przez siebie i zatwierdzony przez Kościół modle tzw. "pięciu kluczy”. - "Klucze” to nic innego jak kolejne kroki, które stawiamy na drodze do uwolnienia - wyjaśnia s. Bartłomieja Sobczyk. - Pierwszy krok to wyznanie wiary w Boga, drugi - przebaczenie wszystkim osobom, które nas zraniły, trzeci - wyrzeczenie się wszelkiego zła i jego kłamstw, w które uwierzyliśmy, czwarty złamanie w imię Jezusa ich mocy nad naszym życiem, w ostatnim kroku modlimy się o błogosławieństwo Ojca. Każdego powierzamy także opiece Matki Bożej - dodaje. I zwraca uwagę, że w modlitwa uwolnienia to dopiero początek drogi do całkowitej wolności.

- Uwolnienie i uzdrowienie dokonuje się w sakramentach i we wspólnocie Kościoła. Nasza posługa ich nie zastępuje, ale do nich prowadzi. Zachęcamy do trwania w wolności m.in. poprzez regularną spowiedź, Eucharystię i codzienną modlitwę. Dwa razy w miesiącu organizujemy spotkania modlitewno-formacyjne - wyjaśnia niepokalanka.

W posługę w ursynowskim Domu Miłosierdzia zaangażowanych jest 28 osób, w większości z warszawskich wspólnot, są także dwa małżeństwa, osoby konsekrowane i kapłani. Na stronie internetowej Domów Miłosierdzia można znaleźć wiele świadectw działania Boga, dziękując Mu za uwolnienie od lęku, depresji, myśli samobójczych czy łaskę przebaczenia.

W ursynowskim Domu Miłosierdzie wiszą dwa obrazy: Matki Bożej Rozwiązującej Węzły i św. Józefa. - Podarowały je nam osoby, które w ten sposób chciały podziękować Bogu za łaskę uwolnienia. Obydwa wizerunki zostały poświęcone, a nasze Domy i wszystkie trudne sprawy, za które się tu modlimy zawierzyliśmy najlepszym wystawiennikom: Maryi i Józefowi - podsumowuje niepokalanka.

Gdzie szukać duchowej pomocy?

  • Dom Miłosierdzia w Józefowie, parafia św. Jana Chrzciciela, ul. Kasprowicza 2, zgłoszenia na modlitwę: kontakt@kumran.pl
  • Dom Miłosierdzia na Ursynowie, parafia św. Tomasza Apostoła, ul. Dereniowa 12, zgłoszenia na modlitwę: dm.ursynow@gmail.com, tel. 697 456 416 (tylko sms)
  • Dom Miłosierdzia na Mokotowie, parafia św. Andrzeja Boboli, zgłoszenia na modlitwę: dm.warszawa@gmail.com
  • Dom Miłosierdzia na Białołęce, parafia św. Mateusza, ul. Ostródzka 172, zgłoszenia na modlitwę: dommilosierdzia@pasjonisci.org.pl, tel. 789 369 798 (tylko sms)
« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama