Nowy numer 48/2021 Archiwum

Ochota i Żoliborz - parkuj i płać

Od 15 listopada strefa płatnego parkowania zostanie rozszerzona o kolejne dwie dzielnice.

W tych dwóch dzielnicach będzie 14,5 tysiąca miejsc parkingowych w płatnej strefie. W sumie cała warszawska strefa będzie liczyła około 50 tys. miejsc. Kolejne rozszerzenie strefy ma objąć Wolę i Saską Kępę.

Opłata za postój w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Warszawie pobierana jest w dni robocze od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni: 2 maja, 24 i 31 grudnia, w godzinach 8-20. Opłatę za postój pojazdu należy wnieść niezwłocznie po zaparkowaniu pojazdu. Stawki za postój w strefie: pierwsza godzina - 3,90 zł, druga godzina - 4,60 zł, trzecia godzina - 5,50 zł, czwarta i kolejne godziny - po 3,90 zł. Opłata minimalna za postój wynosi 0,50 zł, co jest równoważne 10 minutom. Nie ma możliwości opłacenia krótszego czasu postoju.

Opłaty za poszczególne godziny postoju sumują się, np. opłata za 3 godziny postoju wynosi 14 zł (tzn. 3,90 zł za pierwszą godzinę + 4,60 zł za drugą godzinę + 5,50 zł za trzecią godzinę postoju). Możliwe jest wnoszenie opłat za odcinki czasu krótsze niż godzina, z zachowaniem warunku opłaty minimalnej (0,50 zł). Opłaty można dokonać za pomocą systemu płatności mobilnych lub w parkomacie.

Mieszkańcy strefy mogą uzyskać abonament mieszkańca, uprawniający do bezpłatnego postoju na określonym obszarze. Część ulic będzie oznakowana znakiem B-35, oznaczającym zakaz postoju dla wszystkich oprócz mieszkańców z identyfikatorem.

Ruszyły też konsultacje w sprawie rozszerzenia strefy płatnego parkowania o kolejne obszary: Saską Kępę wraz z okolicami na Pradze-Południe, Górny i Dolny Mokotów oraz okolice pl. Hallera i Szmulowiznę na Pradze-Północ. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama