Nowy numer 48/2021 Archiwum

Klerycy zapraszają na rekolekcje. "Bóg jest dawcą powołania"

Alumni warszawskiego seminarium zapraszają na rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w ostatni weekend listopada.

Rekolekcje dla rozeznających powołanie potrwają od piątku 26 listopada do niedzieli 28 listopada. "To okazja, aby wsłuchać się w słowo Boże i w jego świetle pomyśleć o przyszłości, bo to Bóg jest dawcą powołania" – tłumaczą na Facebooku klerycy Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

To czas wspólnej modlitwy, katechez, ale również nawiązywania relacji, poznania księży pracujących w seminarium oraz kleryków. "Będziesz mógł też poznać innych mężczyzn, którzy noszą w sobie podobne pragnienia i dylematy. Rozmowa z nimi może pomóc Tobie i im" – wyjaśniają.

Jak podkreślają, takie rekolekcje to "nie czas presji czy wmawiania czegokolwiek", ale przede wszystkim wspólna modlitwa, aby uczestnicy "rozpoznali wolę Boga w swoim życiu i za nią poszli".

Do udziału w rekolekcjach są zaproszeni uczniowie dwóch ostatnich klas szkoły średniej, studenci, ale również osoby pracujące. "Podczas rekolekcji do modlitwy będą potrzebne Pismo Święte, długopis i notatnik" – dodają klerycy.

Zgłoszenia do udziału w rekolekcjach kliknij >>>FORMULARZ<<<

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama