Nowy numer 48/2021 Archiwum

W dobrych intencjach

Powstał pierwszy serwis ułatwiający zamówienie Mszy św. online. Na razie działa w kilku parafiach, ale ich duszpasterze zachwalają nowy sposób. Nie tylko z powodu pandemii.

Gdy ks. Łukasz Bikun z proboszczem Parafii św. Jana Kantego w Słupsku ks. Wojciechem Filimonem decydowali o przejściu na elektroniczną Księgę Intencji, obawiali się, czy nowa forma się przyjmie. Ostatecznie ustalili, że nawet gdyby system przyjmowania ofiar na Mszę św. miał posłużyć tylko garstce ich parafian, spróbują. Po roku nie żałują.

– Dzięki aplikacji parafio.com mogę przyjąć Mszę św. u chorego bądź w innej sytuacji, gdy ktoś o to prosi. Na początku myśleliśmy, że będzie to znikomy procent, że ta forma będzie generować więcej problemów, jednak jest odwrotnie. I w końcu nie mamy problemu z rozszyfrowaniem treści intencji – śmieje się ks. Bikun. – Ta forma zamówienia Mszy św. skróciła nam kolejki do zakrystii po Mszy św., jak również pozwoliła otworzyć się na nowe osoby, które nigdy nie zamawiały Mszy św. bądź robiły to bardzo sporadycznie. Co ciekawe, zwiększyły się również ofiary – dodaje.

Dostępne jest 22% treści. Chcesz więcej? Odśwież stronę i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama