Nowy numer 4/2022 Archiwum

Dzień dziś wesoły w Komorowie

Dzieci i młodzież, harcerze ZHR, licealiści z LO Pryzmat wraz z rodzicami podążali za gwiazdą, towarzysząc Mędrcom, Pasterzom i Aniołom, by oddać pokłon małemu Jezusowi.

W tym roku po raz pierwszy orszaki Kacpra, Melchiora i Baltazara zawitały do Komorowa w gminie Michałowice. Dzieci i młodzież, harcerze ZHR, licealiści z LO Pryzmat wraz z rodzicami podążali za gwiazdą, towarzysząc Mędrcom, Pasterzom i Aniołom, by oddać pokłon małemu Jezusowi. Było wesoło, dynamicznie a przez chwilę nawet słonecznie.

Dzień dziś wesoły w Komorowie

Dzięki inicjatywie parafii Narodzenia NMP w Komorowie, a w szczególności sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Rodziny oraz Stowarzyszenia Rodziców Szkoły Sternik Pruszków „Na Fali”, trzej królowie przeszli ulicami Komorowa, gromadząc i radośnie integrując mieszkańców. Jak na dzień misyjny przystało, mieszkańcom towarzyszyli także wyjątkowi goście: księża Karol i Franciszek z dalekiego Kamerunu.

Orszak pod osłoną Rzymian i wielu harcerzy wystartował po Mszy św. o 12.30. Parafianie i goście ruszyli za królami, których prowadziła gwiazda, a rozgrzewał wspólny śpiew kolęd i radosna atmosfera. Trzykolorowy orszak zgromadził uczniów z 4 okolicznych szkół, zaś w role aktorów wcielili się siódmoklasiści z Klubu Kompas.

Punktem kulminacyjnym orszaku był pokłon Trzech Króli przed małym Jezuskiem i św. Rodziną. W rolę Świętej Rodziny wcielili się państwo Ostojscy z maluszkiem. Następnie wszyscy uczestnicy orszaku rozśpiewali się w kolędach aż po tę najbardziej uroczystą: „Bóg się rodzi”. Miłym akcentem dla dzieci na koniec było gorące kakao i pączki, co pozwoliło się rozgrzać tym, którzy dotarli do Betlejem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama