Nowy numer 13/2024 Archiwum

Korki za darmo. Na początek matematyka

Startują „Śródlekcje” z Panem Pi-stacją – darmowe zajęcia edukacyjne wyrównujące szanse dla uczniów ze Śródmieścia.

W ostatnim tygodniu lutego ruszają darmowe zajęcia dla śródmiejskich uczniów. „Śródlekcje” uporządkują i uzupełnią wiedzę, a także przygotują do egzaminu ósmoklasisty. Nie będą zwykłymi korepetycjami - wyróżnią się przede wszystkim nietypową i wyjątkowo przystępną formą.

– „Śródlekcje” to nasza odpowiedź na coraz częściej zauważane trudności w radzeniu sobie z nauką. Te trudności są efektem nie tylko pandemii, ale przede wszystkim zamętu, jaki zgotowały uczniom władze krajowe, wprowadzając deformę oświaty. Sukcesy odnoszone rokrocznie przez uczniów śródmiejskich szkół, sprawiają, że nasze placówki zajmują czołowe miejsca w kolejnych edukacyjnych rankingach. Zrobimy wszystko, by to się nie zmieniło. Zaczynamy od matematyki. Pokażemy, że może ona być fajna i przystępna. Kolejne odsłony „Śródlekcji” już wkrótce – ­mówi burmistrz Śródmieścia Aleksander Ferens.

Projekt został specjalnie przygotowany dla Dzielnicy Śródmieście i jest ofertą skierowaną do uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Otrzymają oni możliwość skorzystania z darmowych lekcji matematyki, przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty. Matematyczna odsłona projektu będzie składać się z dwunastu jednogodzinnych lekcji, odbywających się raz w tygodniu, począwszy od ostatniego tygodnia lutego. Zajęcia będą prowadzone online (na żywo). Uczniowie otrzymają dostęp do lekcji oraz wszystkich omawianych na nich ćwiczeń poprzez specjalnie utworzoną stronę internetową. Dystrybucję linków prowadzić będą dyrektorzy szkół podstawowych.

– Choć we wszystkich 13 śródmiejskich podstawówkach uczy się ponad 900 uczniów klas ósmych, to zapewniam, że dla nikogo miejsca nie zabraknie. Co istotne, lekcje będą całkowicie bezpłatne. Będą mogły w nich więc uczestniczyć dzieci z każdej śródmiejskiej rodziny, niezależnie od zamożności  – zapewnia zastępca burmistrza Śródmieścia Paweł Martofel.

– Relacja z matematyką może być trudna, sam tego doświadczyłem. W szkole zbierałem z tego przedmiotu nie najlepsze oceny. Nauczyłem się ją jednak lubić i chcę się tym dzielić z innymi. Mam już na swoim koncie sporo sukcesów edukacyjnych, prowadziłem w pełni interaktywne lekcje dla nawet 5 tys. uczniów jednocześnie. Moim sekretem jest po prostu ludzkie podejście do uczniów. Odczarowuję matematykę, wspieram się nowoczesnymi narzędziami, ale też odwołuję do zainteresowań. Dzięki moim zajęciom uczniowie przestaną bać się matematyki, co przełoży się zarówno na lepsze wyniki egzaminów, jak i późniejszą naukę  – dodaje Pan Pi-stacja, czyli Krzysztof Chojecki, koordynator projektu „Śródlekcje”, nauczyciel matematyki oraz youtuber.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy