Nowy numer 25/2022 Archiwum

Żoliborz: szkoła z podziemnym parkingiem i obserwatorium astronomicznym

Już po feriach pierwsi uczniowie rozpoczną naukę w nowo otwartym Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Anny German.

Powierzchnia całkowita nowo powstałego obiektu to ponad 14,5 tys. metrów. W sumie budynek ma 5 kondygnacji. W ramach inwestycji zagospodarowano także teren, w tym m.in. przebudowano ul. A. German na odcinku przylegającym do terenu szkoły, zbudowane zostały ścieżka rowerowa i chodnik. Powstały miejsca postojowe przed szkołą, postawiono stojaki na rowery, kosze i ławki. Otoczenie szkoły zyskało również nową zieleń.

Na Żoliborzu funkcjonuje 13 przedszkoli publicznych i 14 szkół (w tym 7 szkół podstawowych oraz 7 szkół ponadpodstawowych). W szkołach uczy się 8 tys. dzieci (w tym 3239 dzieci w szkołach podstawowych w klasach I-VIII i oddziałach przedszkolnych). Natomiast do przedszkoli uczęszcza ogółem 1505 dzieci w wieku 3-6 lat. Łącznie we wszystkich placówkach publicznych na Żoliborzu zatrudnionych jest 1815 nauczycieli. Otwarcie nowego przedszkola powinno zabezpieczyć miejsca dla wszystkich dzieci przedszkolnych w wieku 3-6 lat.

W planie są kolejne inwestycje oświatowe w dzielnicy, m.in. realizowana jest przebudowa boiska Zespołu Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego przy ul. Felińskiego w formule „zaprojektuj i wybuduj” i budowa hali pneumatycznej na terenie Szkoły Podstawowej nr 392 przy al. Wojska Polskiego.

W Warszawie w tej kadencji miasto oddało łącznie już 18 przedszkoli i 11 szkół (łącznie z tą przy ul. Anny German). Pozwoliło to stworzyć około 7000 nowych miejsc w szkołach oraz około 3500 w przedszkolach. W planach jest budowa kolejnych 5 szkół oraz 12 przedszkoli. W najbliższym czasie ratusz planuje wybudować liceum w dzielnicy Wesoła. Parę tygodni temu podpisał umowę o rozbudowie szkoły na Białołęce, kolejne to szkoły na Woli, w Chrzanowie i w Ursusie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama