Nowy numer 20/2022 Archiwum

Żoliborz: szkoła z podziemnym parkingiem i obserwatorium astronomicznym

Już po feriach pierwsi uczniowie rozpoczną naukę w nowo otwartym Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Anny German.

W szkole są 33 sale lekcyjne, w tym 11 z zapleczem. Poza tym przestronne sale gimnastyczne do uprawiania sportów zespołowych, jogi czy judo. Są też: bieżnia i bogato wyposażona siłownia, dwukondygnacyjna biblioteka z czytelnią i... obserwatorium astronomicznym. Nie zabrakło nowoczesnego zaplecza kuchennego oraz udogodnień dla pracowników, w tym podziemnego parkingu.

- Ta placówka będzie służyła dzieciom z Żoliborza Południowego, Żoliborza Artystycznego i odciąży pozostałe żoliborskie szkoły, które borykają się ze zmianowością. Cieszę się, że już od nowego semestru będą tu chodzić dzieci – mówi Dorota Łoboda, przewodnicząca Komisji Edukacji Rady m.st. Warszawy.

W systemie jednozmianowym szkoła podstawowa będzie mogła pomieścić ok. 31 klas – łącznie 775 dzieci. W przedszkolu zaplanowano 150 miejsc. W obu placówkach ma być zatrudnionych ok. 180 osób personelu, z tego ponad 130 nauczycieli.

- Początkowo planowano, że szkoła i przedszkole ruszą od początku roku szkolnego, ale udało się przyśpieszyć inwestycję, aby móc otworzyć szkołę dla klas nauczania początkowego już od drugiego semestru - mówi Paweł Michalec, burmistrz Żoliborza. - Dla nas to bardzo ważna chwila. W nowej części Żoliborza, dynamicznie rozwijającej się, gdzie powstało wiele budynków mieszkalnych, mamy obiekt edukacyjny, który pozwoli na zmniejszenie zmianowości - podkreśla burmistrz Żoliborza.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama