Ma być forum wymiany informacji dla Polaków za granicą, ale także miejscem, które pokaże nad Wisłą i Odrą, że nasi rodacy są we wszystkich zakątkach świata.
Bitwa pod Monte Cassino kosztowała życie 924 polskich żołnierzy, 2930 rannych i 345 zaginionych. Na miejscu wiecznego spoczynku u stóp wzgórza, które przyszło im zdobywać, wyryto napis: „Przechodniu powiedz Polsce, żeśmy polegli wierni w jej służbie”. Wprawdzie nowy portal stworzony przez Dzieło Odbudowy Miłości, Fundację D.O.M. nie odwołuje się bezpośrednio do chwały polskiego oręża, ale stara się, by wszelkie informacje o Polonii szerokim strumieniem docierały nad Wisłę.
Fundacja D.O.M.uzyskała na realizację swojego projektu w latach 2021-2022 dofinansowanie ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. "POWIEM POLSCE; Polski Obłok Współpracy i Edukacji Medialnej" został wyróżniony w ten sposób w ramach konkursu Polonia i Polacy za granicą 2021.
Portal chce być miejscem przejrzystej i aktualnej informacji o Polonii i Polakach za granicą. Podzielony na warstwy: mapę świata z zaznaczeniem miejsc związanych z Polakami i Polonią oraz części informacyjną i edukacyjną, chce zbierać i rozpowszechniać informacje związane z Polską i Polakami, osobami polskiego pochodzenia, ich historią i życiem. Tym samym ma ambicje być zaczynem głębszego wzajemnego poznania i współpracy, wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, tworzenia i umacniania wspólnoty. Dlatego twórcy szukają współpracowników-wolontariuszy, którzy zechcą zabrać innych w najdalsze zakątki świata, tam gdzie ich bliscy zostawili swój ślad. Tam, gdzie jest ich dom, gdzie żyją, pracują ... i myślą o Polsce.
- Zapraszam wszystkich do współtworzenia nowej platformy dedykowanej Polonii i Polakom zamieszkałym w kraju i za granicą. Na rozwijającym się portalu można odnaleźć bliskie sercu miejsca na mapie, adresy polskich szkół czy parafii, dowiedzieć się co słychać u sąsiada, który mieszka kilka tysięcy kilometrów dalej - zachęca Zdzisław Bielecki, prezes Fundacji D.O.M., dodając że kluczem do wzajemnego spotkania rodaków ze świata są indywidualne historie osób, rodzin, społeczności polskiej z danej miejscowości, utrwalane na piśmie, na zdjęciach, w nagraniach audio czy video, relacjonowane przez sąsiadów, nauczycieli z polskich szkół, misjonarzy, pracowników polskich placówek dyplomatycznych. - Gorąco prosimy o nadsyłanie własnych materiałów i relacji, jak i również tych publikowanych w miejscowej prasie czy w Internecie - dodaje.