Polska premiera filmu odbyła się 22 lutego w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Kardynał Kazimierz Nycz, gospodarz miejsca, zwrócił uwagę, że wybrano je nieprzypadkowo na premierę dokumentu, który na całym świecie obejrzało już 15 mln widzów.
Film zrealizowała należąca do Konferencji Episkopatu Polski Fundacja Opoka. Dokument przedstawia biografię wielkiego Prymasa na tle syntetycznie ukazanej historii Polski. Sytuację okresu wojny i skomplikowane relacje między Kościołem a państwem w okresie powojennym zostały przedstawione w sposób przejrzysty także dla zagranicznego widza.
Wydarzenia historyczne komentują w filmie dwaj znani historycy Kościoła - George Weigel i ks. Raymond de Souza, ich narracja po angielsku stanowi wielki walor filmu. Wiele interesujących szczegółów z życia Prymasa przedstawia jego wieloletnia współpracowniczka, Anna Rastawicka. O znaczeniu kard. Wyszyńskiego i jego roli w historii Kościoła powszechnego mówi w filmie prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro.
Film trwa 50 min, ale mimo skrótowej formy udało się ukazać wielkość, a zarazem świętość postaci bł. Stefana Wyszyńskiego. Polska premiera filmu odbyła się 22 lutego w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Kardynał Kazimierz Nycz, gospodarz miejsca, zwrócił uwagę, że miejsce to wybrano nieprzypadkowo na premierę filmu. - Kardynał Wyszyński spędził tu, w swojej siedzibie, 28 lat z 33 lat swojego pasterzowania. Dokładnie w sali, gdzie odbyła się premiera, niegdyś zbierał się Episkopat Polski. Kardynał podkreślił, że data premiery nagle stała się także znacząca: 22 lutego nastąpiła agresja Rosji na Ukrainę, a wiemy, jak bardzo Prymasowi leżały na sercu sprawy Kościoła na Wschodzie - dodał kard. Nycz.
Z kolei prezes Fundacji Opoka ks. Marek Gancarczyk wspomniał okoliczności, w jakich zrodził się pomysł filmu o Prymasie, i zapowiedział, że Fundacja planuje kolejne filmy o polskich świętych.
Film "Będziesz miłował” obejrzało jak dotąd 15 mln widzów na całym świecie m.in. widzowie w Ameryce, Wielkiej Brytanii, Indiach i Afryce, głównie za pośrednictwem globalnej sieci telewizyjnej EWTN. W przygotowaniu są kolejne, oprócz angielskiej, wersje językowe m.in. hiszpańska, niemiecka, ale też ukraińska, chorwacka czy węgierska.