Nowy numer 39/2022 Archiwum

W Środę Popielcową kard. Kazimierz Nycz odprawi Mszę św. "o pokój i za Ukrainę"

Modlitwa o pokój na Ukrainie będzie towarzyszyła całemu tegorocznemu pielgrzymowaniu szlakiem wielkopostnych kościołów stacyjnych w Warszawie.

W Środę Popielcową kard. Nycz odprawi Mszę świętą "o pokój i za Ukrainę". Do wspólnej modlitwy i wyrażenia solidarności zaprasza wszystkich wiernych, zarówno Polaków i Ukraińców mieszkających i pracujących w stołecznej metropolii, jak również wszystkich obcokrajowców. Msza św. rozpocznie się o godz. 20 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Modlitwa o pokój na Ukrainie będzie towarzyszyła całemu tegorocznemu pielgrzymowaniu szlakiem wielkopostnych kościołów stacyjnych w Warszawie - zdecydował metropolita warszawski, odpowiadając na wczorajszy apel papieża Franciszka. Świątynia Opatrzności Bożej to pierwszy z wielkopostnych kościołów stacyjnych, w którym metropolita warszawski co roku odprawia Mszę św. w Środę Popielcową.

Msza św. w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona w językach polskim i ukraińskim. Po ukraińsku zostanie odczytane jedno z czytań mszalnych oraz części modlitwy eucharystycznej wypowiadanej przez koncelebransów.

Do udziału w Mszy św. zostały zaproszone m.in. wspólnoty greckokatolickie z Warszawy, Piaseczna, Grójca, jak również środowisko skupione wokół Studium Chrześcijańskiego Wschodu, działającego przy klasztorze dominikanów na Służewie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy