Nowy numer 31/2022 Archiwum

Dziś w archikatedrze warszawskiej nabożeństwo zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi

W imieniu kard. Kazimierza Nycza, aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi dokona w archikatedrze warszawskiej bp Michał Janocha. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17. W łączności z papieżem akt zostanie odczytany we wszystkich kościołach.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi podczas nabożeństwa w Bazylice św. Piotra w Watykanie, które rozpocznie się o godz. 17. W jedności z papieżem akt ten zostanie odczytany w kościołach w całej Polsce.

W imieniu metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza, przebywającego w tym czasie w Watykanie, aktu zawierzenia w czasie centralnego nabożeństwa w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela dokona bp Michał Janocha.

W tym roku akt zawierzenia wpisuje się w wielkopostną inicjatywę papieża Franciszka “24 godziny dla Pana”, która polega na całodobowej adoracji, połączonej z możliwością spowiedzi, która potrwa od godz. 17 w piątek 25 marca do godz. 17 w sobotę 26 marca. W tym roku inicjatywa przebiega pod hasłem: W Nim mamy odpuszczenie grzechów (por. Kol 1,13-14).

Oprócz aktu poświęcenia, w inicjatywę wpisana jest także modlitwa o pokój w Ukrainie i na świecie oraz za ofiary wojny i wszystkich uchodźców. Archidiecezja warszawska zaprasza kapłanów, osoby życia konsekrowanego, grupy i wspólnoty katolickie oraz wszystkich wiernych archidiecezji do włączenia się w tę modlitwę.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama