W uroczystość Zwiastowania Pańskiego w konkatedrze na Kamionku sprawowana była Msza św. dziękczynna w 30. rocznicę powstania diecezji warszawsko-praskiej. Liturgii przewodniczył bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. Liturgię koncelebrowali biskupi Romuald Kamiński i Jacek Grzybowski.
Biskup warszawsko-praski podkreślił, że szczególną troską należy otoczyć rodziny i młodzież. - Ogromna praca była i jest do wykonania, jeśli chodzi o ogarnięcie i umocnienie młodego pokolenia. Nie samo słowo - wykładnia, nauczanie, napominanie, ale przede wszystkim przez przykład nas, starszych, będziemy pozyskiwać i formować młodszych. I wreszcie rodzina, małżeństwo, gniazdo rodzinne. To jest ta wspólnota, na którą zawsze oczy wszystkich ludów, narodów - i tych bardzo zorganizowanych, i tych, które dopiero się tworzyły - były zwrócone, na tę podstawową wspólnotę, bo tam wszystko, co ważne, się dokonuje. Trzeba by spojrzeć na to z takiej perspektywy, że rodzina ma być w centrum, a wokół niej istniejące inne wspólnoty mają mieć charakter służebny i opiekuńczy - parafia, szkoła, urząd, zakład pracy i przeróżne instytucje. Każdy powinien zadawać pytanie, czy nasza praca, nasze zadania, które wykonujemy, służą rodzinie czy też ją rujnują - mówił.
Podczas uroczystości nowi członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży złożyli przyrzeczenia. Biskup Miziński wręczył dekrety osobom powołanym do Młodzieżowej Rady Duszpasterskiej, utworzonej jako owoc niedawno zakończonego diecezjalnego Synodu Młodych. Kilka małżeństw otrzymało z rąk bp. Grzybowskiego misje kanoniczne do prowadzenia kursu przedmałżeńskiego według programu "Radość i Nadzieja".
Na zakończenie Eucharystii za wspólną modlitwę dziękował bp Miziński: - Budują historię tej diecezji ksiądz infułat, księża prałaci, ale też ksiądz biskup Romuald, który też ma radość świętować ten jubileusz. Nawet w tych trudnych warunkach, w których znalazły się i Polska, i Europa, i świat, a przede wszystkim nasza bratnia, sąsiednia Ukraina. Modliliśmy się o pokój. Zawierzaliśmy Bogu świat, a szczególnie Rosję i Ukrainę, trwając w jedności z papieżem Franciszkiem. Dziękujemy Bogu za te 30 lat diecezji. Życzymy, aby ten Kościół, który gromadzi się tu, w Warszawie, po tej stronie wschodniej, mógł wzrastać na chwałę Boga i z pożytkiem dla tych, którzy stanowią ten święty lud Boży. Cieszymy się tą wizytówką młodzieży, która dziś wstąpiła do KSM czy też została przyjęta do rady, i małżeństwami, które będą świadczyć posługę na rzecz innych młodych, pragnących wejść na tę drogę.