Nowy numer 25/2022 Archiwum

Pierwszosobotnie pielgrzymki rowerowe

Najbliższa wyprawa już 7 maja. Warszawskarowerowa.pl zaprasza do cyklicznego pielgrzymowania na rowerach w pierwsze soboty miesiąca.

Pielgrzymki na rowerach zaplanowano od maja do października: 7 maja, 4 czerwca, 2 lipca, 6 sierpnia, 3 września i 1 października (bez względu na pogodę). Trasa pierwszej wyniesie 50 km i będzie wiodła szlakiem sanktuariów: Matki Bożej Fatimskiej w Ursusie, Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim i NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie.

Oprócz osobistych intencji uczestnicy będą prosić Boga o ustanie konfliktów zbrojnych i pokój w sercach ludzi.

Trasy będą zróżnicowane i będą liczyły ok. 40-60 km. Na pielgrzymki nie trzeba się wcześniej zapisywać, ale należy mieć ze sobą niezbędne wyposażenie: kask, żółtą kamizelkę odblaskową, zapasową dętkę, kartę rowerową i kanapki na drogę. Niepełnoletni uczestnicy muszą mieć dorosłego opiekuna. Uczestnictwo jest bezpłatne,

Pielgrzymki wyruszą z różnych miejsc stolicy. Pierwsza - 7 maja - wyjedzie na trasę o 9.30 sprzed kościoła św. Łukasza na Jelonkach (ul. Górczewska 176).

Przed wyjazdem, o godz. 8, w kościele odmawiany będzie Różaniec wynagradzający, a po nim - ok. 8.45 - zostanie odprawiona Msza św.

W trakcie pielgrzymowania uczestnicy będą rozważać tajemnice Różańca.

Powrót z Niepokalanowa we własnym zakresie koleją.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama