Uroczystość związana z nadaniem patronatu odbyła się w sobotę 28 maja w parafii św. Jana Kantego przy ul. Schabowskiego 2 w Legionowie.
Mszy św. w pierwsze wspomnienie liturgiczne bł. kard. Wyszyńskiego w parafii św. Jana Kantego w Legionowie przewodniczył biskup diecezji warszawsko-praskiej Romuald Kamiński. Na początku Eucharystii wicekanclerz praskiej kurii ks. Maciej Miętek odczytał oficjalny dokument watykański w sprawie ustanowienia kard. Wyszyńskiego patronem Legionowa. - "Kongregacja Dyscypliny Kultu Bożego i Sakramentów, na mocy uprawnień nadanych jej przez Ojca Świętego Franciszka, przychylając się do prośby, zatwierdza błogosławionego Stefana Wyszyńskiego, biskupa, patronem u Boga miasta Legionowo" - czytał ks. Miętek.
W homilii bp Romuald Kamiński mówił o związkach kard. Wyszyńskiego z Legionowem, a szczególnie legionowską świątynią, pod której budowę poświęcił kamień węgielny. Potwierdził, że jego wybór na patrona miasta to bardzo dobra inwestycja. - Dobrze pomyślała i jeszcze bardziej zainwestowała w swoją przyszłość społeczność Legionowa. Obrali sobie za patrona, za przewodnika, za pasterza tego, który jest przyjacielem Boga i człowieka - mówił bp Kamiński.
Radość z dzisiejszej uroczystości wyraził także prezydent Legionowa Roman Smogorzewski. "To cudowny dzień, który będzie wpływał na przyszłość, historię i tożsamość miasta Legionowo. Otrzymujemy wspaniałego, cudownego i niezwykłego patrona. Autorytet i zasługi prymasa są ogromną skarbnicą, a jego postawa fantastycznym wzorcem do tego, aby budować młodą wspólnotę, jaką jest miasto Legionowo" - mówił Radiu Warszawa prezydent Smogorzewski.
Po liturgii przy kościele św. Jana Kantego odbył się piknik parafialny. W programie były m.in. spektakl "Soli Deo - Jedynemu Bogu" oraz występy zespołów parafialnych, koncert solistów Opery Novej z Bydgoszczy i wykład Iwony Czarcińskiej na temat Prymasa Tysiąclecia.