Nowy numer 48/2023 Archiwum

Dyspensa po Bożym Ciele

W piątek 17 czerwca w Warszawie i okolicach nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Ordynariusze diecezji warszawskich kard. Kazimierz Nycz oraz bp Romuald Kamiński udzielili dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele.

"Mając na względzie, że piątek 17 czerwca br. przypada między dniami ustawowo wolnymi od pracy, co sprzyja organizowaniu w tym czasie rodzinnych i towarzyskich spotkań oraz radosnemu przeżywaniu tych dni, po rozważeniu słusznych racji duszpasterskich, udzielam, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Warszawskiej, dyspensy od nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Zachęcam, aby korzystający tego dnia z dyspensy ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego" - napisał w komunikacie kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

Analogiczną decyzję, "Na podstawie kanonu 87 § 1, uwzględniając treść kanonu 1250-1252 Kodeksu Prawa Kanonicznego, mając na uwadze dobro duchowe wiernych diecezji warszawsko-praskiej" podjął biskup Romuald Kamiński, udzielając dyspensy "od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania charakteru pokutnego dnia przypadającego w piątek 17 czerwca 2022 roku. Z dyspensy mogą skorzystać diecezjanie oraz goście, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie diecezji warszawsko-praskiej" - czytamy w komunikacie podanym przez kanclerza kurii ks. Dariusza Szczepanika.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy