Nowy numer 09/2024 Archiwum

Zmiany wikariuszowskie w archidiecezji warszawskiej

72 kapłanów zmieni swoje miejsca posługi. Wcześniej Kuria Metropolitalna ogłosiła zmiany wśród proboszczów.

Kardynał Kazimierz Nycz skierował 72 kapłanów do nowych placówek duszpasterskich. Część otrzymała również nowe zadania.

Wcześniej, 8 czerwca, metropolita warszawski podziękował 9 księżom za ich posługę proboszczowską. Na emeryturę przeszli: ks. prał. Janusz Baranowski, dotychczasowy proboszcz parafii św. Zofii (z zamieszkaniem w tej parafii jako rezydent), ks. kan. Tadeusz Jarząb, dotychczasowy proboszcz parafii św. Tadeusza Apostoła (z zamieszkaniem w Domu Księży Emerytów w Kiełpinie Poduchownym), ks. kan. Kacper Kisieliński, dotychczasowy proboszcz MB Łaskawej w Złotokłosie, w dekanacie tarczyńskim (z zamieszkaniem w Domu Księży Emerytów w Kiełpinie Poduchownym), ks. prał. Stefan Kotwiński, dotychczasowy proboszcz parafii Nawiedzenia NMP, w dekanacie staromiejskim (z zamieszkaniem w tej parafii jako rezydent), ks. kan. Józef Nowacki, dotychczasowy proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Izdebnie Kościelnym, w dekanacie grodziskim (z zamieszkaniem w Domu Księży Emerytów w Kiełpinie Poduchownym), ks. prał. Andrzej Parys, dotychczasowy proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego, w dekanacie mokotowskim (z zamieszkaniem w tej parafii jako rezydent), ks. kan. Ryszard Tomaszkiewicz, dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Kędzierówce, w dekanacie czerskim (z zamieszkaniem w tej parafii jako rezydent), ks. kan. Jan Tondera, dotychczasowy proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Konstancinie (z zamieszkaniem w tej parafii jako rezydent) oraz ks. kan. Jan Ujma, dotychczasowy proboszcz MB Królowej Pokoju w dekanacie bielańskim (z zamieszkaniem w tej parafii jako rezydent).

Zmiany wikariuszowskie:

 • Ks. Tomasz Bek, dotychczasowy duszpasterz przy kościele rektorskim Matki Bożej Anielskiej na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Laskach, w dekanacie laseckim, mianowany wikariuszem parafii św. Augustyna w Warszawie, w dekanacie wolskim.
 • Ks. Paweł Chilczuk, dotychczasowy wikariusz parafii MB Bolesnej w Milanówku, w dekanacie brwinowskim, mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim.
 • Ks. Marek Chróścik, dotychczasowy wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Tomasza Apostoła w Warszawie, w dekanacie ursynowskim.
 • Ks. Sławomir Cierniak, dotychczasowy wikariusz parafii św. Ignacego Loyoli w Warszawie, w dekanacie bielańskim, mianowany kapelanem NZOZ - Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Hospicjum Stacjonarnego w Warszawie, w dekanacie staromiejskim, z zamieszkaniem w parafii Nawiedzenia NMP w Warszawie, w tymże dekanacie.
 • Ks. Grzegorz Czernek, dotychczasowy wikariusz parafii Dobrego Pasterza w Warszawie, w dekanacie wolskim, mianowany wikariuszem parafii św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie, w dekanacie laseckim.
 • Ks. Carlos Cezar Damaglio, po powrocie z posługi misyjnej w ramach Drogi Neokatechumentalnej, mianowany wikariuszem parafii św. Franciszka z Asyżu w Warszawie, w dekanacie ochockim.
 • Ks. Mikołaj Dobosz, po powrocie z Francji, mianowany wikariuszem parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie, w dekanacie bielańskim.
 • Ks. Marek Dobrzeniecki, dotychczasowy rezydent w parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie, w dekanacie żoliborskim, mianowany rezydentem w parafii bł. Marceliny Darowskiej w Łomiankach, w dekanacie kampinoskim.
 • Ks. Artur Felszer, dotychczasowy wikariusz parafii św. Tadeusza Apostoła w Warszawie, w dekanacie wilanowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Marii Magdaleny w Magdalence, w dekanacie raszyńskim, z zadaniem tworzenia nowego ośrodka duszpasterskiego w Lesznowoli.
 • Ks. Kazimierz Fiećko, dotychczasowy wikariusz parafii św. Franciszka z Asyżu w Warszawie, w dekanacie ochockim, skierowany do Domu Księży Emerytów w Kiełpinie Poduchownym jako rencista.
 • Ks. Mateusz Gluza, dotychczasowy wikariusz parafii MB Szkaplerznej w Warce, w dekanacie wareckim, mianowany rezydentem w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie, w dekanacie ursuskim.
 • Ks. Jacek Gomulski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie, w dekanacie laseckim, mianowany wikariuszem parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Warszawie, w dekanacie śródmiejskim.
 • Ks. kanonik Krzysztof Tadeusz Gonet, odwołany z urzędu kapelana NZOZ - Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Hospicjum Stacjonarnego w Warszawie, w dekanacie staromiejskim, i skierowany na emeryturę.
 • Ks. Paweł Gontarz, dotychczasowy wikariusz parafii św. Stanisława Biskupa w Warszawie, w dekanacie wolskim, mianowany kapelanem w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, w dekanacie wolskim, z zamieszkaniem w parafii św. Faustyny Kowalskiej w Sękocinie Starym, w dekanacie raszyńskim.
 • Ks. Adam Gorlewski, dotychczasowy rezydent w parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Jana Chrzciciela w Warszawie, w dekanacie staromiejskim, i skierowany jako duszpasterz akademicki do posługi w kościele św. Anny w Warszawie, w tym samym dekanacie.
 • Ks. Andrzej Gos, dotychczasowy wikariusz parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Warszawie, w dekanacie śródmiejskim, mianowany wikariuszem parafii św. Marii Magdaleny w Warszawie, w dekanacie bielańskim.
 • Ks. Andrzej Grochowski, dotychczasowy wikariusz parafii MB Bolesnej w Milanówku, w dekanacie brwinowskim, mianowany kapelanem w Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu, z zamieszkaniem jako rezydent w parafii św. Mikołaja Biskupa w Grójcu, w dekanacie grójeckim.
 • Ks. Jarosław Januszewski, dotychczasowy rezydent w parafii św. Katarzyny w Warszawie, w dekanacie ursynowskim, mianowany rezydentem w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Warszawie, w dekanacie mokotowskim, przy zachowaniu zadań kapelana w Areszcie Śledczym w Warszawie.
 • Ks. Jerzy Jastrzębski, dotychczasowy rezydent w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie, w dekanacie ursynowskim, mianowany rezydentem w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie, w dekanacie bielańskim.
 • Ks. kanonik Józef Jędrzejewski, dotychczasowy kapelan w Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu oraz rezydent w parafii św. Mikołaja Biskupa w Grójcu, w dekanacie grójeckim, skierowany na zamieszkanie do Domu Księży Emerytów w Otwocku.
 • Ks. Janusz Kapusta, dotychczasowy wikariusz parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich w Warszawie, w dekanacie ursuskim, skierowany do posługi misyjnej we współpracy z inicjatorami Drogi Neokatechumenalnej.
 • Ks. Wojciech Kasprzyk, dotychczasowy wikariusz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie, w dekanacie bielańskim, mianowany wikariuszem parafii św. Tadeusza Apostoła w Warszawie, w dekanacie wilanowskim.
 • Ks. Piotr Kłaput, dotychczasowy wikariusz parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim, mianowany wikariuszem parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu, w dekanacie grójeckim.
 • Ks. Paweł Komar, dotychczasowy wikariusz parafii św. Mikołaja Biskupa w Grójcu, w dekanacie grójeckim, mianowany wikariuszem parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie, w dekanacie ursynowskim.
 • Ks. Paweł Kudlak, dotychczasowy wikariusz parafii MB Anielskiej w Skolimowie, w dekanacie konstancińskim, mianowany wikariuszem parafii MB Bolesnej w Milanówku, w dekanacie brwinowskim.
 • Ks. Artur Lachowicz, dotychczasowy wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu, w dekanacie grójeckim, mianowany wikariuszem parafii Dobrego Pasterza w Warszawie, w dekanacie wolskim.
 • Ks. Krzysztof Lichota, dotychczasowy wikariusz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie, w dekanacie ursuskim, mianowany wikariuszem parafii Świętych Wyznawców Rafała i Alberta w Warszawie, w dekanacie żoliborskim.
 • Ks. Michał Lubowicki, dotychczasowy rezydent w parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie, w dekanacie ursynowskim, mianowany wikariuszem w tej parafii.
 • Ks. Rafał Łaskawski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Stanisława Biskupa w Warszawie, w dekanacie wolskim, mianowany rezydentem w tejże parafii, z zachowaniem zadań katechety w Katolickim Zespole Edukacyjnym im. ks. Piotra Skargi w Warszawie.
 • Ks. Tomasz Łukasiuk, dotychczasowy rezydent w parafii św. Jana Chrzciciela w Warszawie, w dekanacie staromiejskim, powraca do archidiecezji warmińskiej.
 • Ks. Dominik Maciejczyk, dotychczasowy wikariusz parafii MB Różańcowej w Piasecznie, w dekanacie piaseczyńskim, mianowany wikariuszem parafii Nawiedzenia NMP w Zaborowie, w dekanacie laseckim.
 • Ks. Jacek Maliszewski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Zygmunta w Warszawie, w dekanacie bielańskim, mianowany wikariuszem parafii św. Łukasza Ewangelisty w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim.
 • Ks. Stanisław Małkowski, pełniący dotychczas obowiązki pomocy duszpasterskiej na Cmentarzu Komunalnym Północnym i w parafii św. Ignacego Loyoli w Warszawie, w dekanacie bielańskim, przechodzi na emeryturę, z zamieszkaniem w domu rodzinnym, w diecezji warszawsko-praskiej.
 • Ks. Mario de Jésus Mayo Monsalve, pełniący dotychczas obowiązki pomocy duszpasterskiej w parafii NMP Matki Kościoła w Warszawie, w dekanacie mokotowskim, skierowany do posługi misyjnej, we współpracy z inicjatorami Drogi Neokatechumenalnej.
 • Ks. Grzegorz Mazur, dotychczasowy wikariusz parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim, mianowany wikariuszem parafii Dzieciątka Jezus w Warszawie, w dekanacie żoliborskim.
 • Ks. Paweł Mazurek, dotychczasowy wikariusz parafii Świętych Wyznawców Rafała i Alberta w Warszawie, w dekanacie żoliborskim, mianowany wikariuszem parafii wojskowo-cywilnej MB Ostrobramskiej w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim.
 • Ks. kan. Tomasz Mazurkiewicz, dotychczasowy rezydent w parafii św. Tadeusza Apostoła w Warszawie, w dekanacie wilanowskim, skierowany na zamieszkanie w Domu Księży Emerytów w Otwocku.
 • Ks. Jarosław Młot, dotychczasowy rezydent w parafii św. Zygmunta w Warszawie, w dekanacie bielańskim, mianowany rezydentem w parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Warszawie, w tym samym dekanacie, z zachowaniem zadań audytora i notariusza w Sądzie Metropolitalnym Warszawskim oraz obowiązków naukowych związanych z podjętymi studiami na UKSW.
 • Ks. Łukasz Mroczek, dotychczasowy wikariusz parafii św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu, w dekanacie piaseczyńskim, mianowany wikariuszem parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim.
 • Ks. kan. Jacek Mroczkowski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Stanisława Biskupa w Warszawie, w dekanacie wolskim, mianowany duszpasterzem młodzieży w kościele rektorskim Matki Bożej Anielskiej w Laskach Warszawskich, w dekanacie laseckim, równocześnie skierowany do posługi duszpasterskiej w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych.
 • Ks. Marek Nowakowski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Michała Archanioła w Warszawie, w dekanacie mokotowskim, mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie, w dekanacie śródmiejskim.
 • Ks. Albert Oksiędzki, mianowany rezydentem w parafii św. Jana Chrzciciela w Warszawie, w dekanacie staromiejskim, i ustanowiony penitencjarzem katedralnym.
 • Ks. Adam Olasek, dotychczasowy wikariusz parafii Opatrzności Bożej w Warszawie, w dekanacie ochockim, mianowany wikariuszem parafii MB Anielskiej w Skolimowie, w dekanacie konstancińskim.
 • Ks. Karol Oparcik, dotychczasowy wikariusz parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie, w dekanacie ursynowskim, mianowany etatowym katechetą z zamieszkaniem w tej parafii.
 • Ks. Grzegorz Pakowski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Szczepana w Raszynie, w dekanacie raszyńskim, mianowany rezydentem tej parafii, przy zachowaniu obowiązków naukowych związanych z podjętymi studiami.
 • Ks. Manuel Rodriguez Peña, dotychczasowy wikariusz parafii św. Jana Pawła II w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim, skierowany do posługi misyjnej w Republice Kostaryki.
 • Ks. Moisés Marín Pérez, dotychczasowy rezydent w parafii św. Augustyna w Warszawie, w dekanacie wolskim, mianowany rezydentem w parafii Dobrego Pasterza w Warszawie, w tym samym dekanacie, z zachowaniem zadań obrońcy węzła małżeńskiego w Sądzie Metropolitalnym Warszawskim oraz obowiązków naukowych związanych z podjętymi studiami na UKSW.
 • Ks. kan. Piotr Piekarski, dotychczasowy wikariusz parafii Nawiedzenia NMP w Warszawie, w dekanacie staromiejskim, skierowany na zamieszkanie do Domu Księży Emerytów w Kiełpinie Poduchownym.
 • Ks. Michał Polny, dotychczasowy rezydent w parafii św. Michała Archanioła w Warszawie, w dekanacie mokotowskim, mianowany rezydentem w parafii św. Katarzyny w Warszawie, w dekanacie ursynowskim.
 • Ks. Jakub Pytlakowski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Szczepana w Raszynie, w dekanacie raszyńskim, mianowany rezydentem w tejże parafii, ze skierowaniem na urlop zdrowotny.
 • Ks. Jacek Robak, dotychczasowy wikariusz parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Szczepana w Raszynie, w dekanacie raszyńskim.
 • Ks. Jakub Rosiński, dotychczasowy wikariusz parafii św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu, w dekanacie piaseczyńskim, mianowany wikariuszem parafii św. Ignacego Loyoli w Warszawie, w dekanacie bielańskim.
 • Ks. Marcin Różański, dotychczasowy wikariusz parafii św. Anny w Piasecznie, w dekanacie piaseczyńskim, mianowany wikariuszem parafii św. Augustyna w Warszawie, w dekanacie wolskim.
 • Ks. Piotr Rymuza, dotychczasowy wikariusz parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie, w dekanacie śródmiejskim, mianowany wikariuszem parafii Opatrzności Bożej w Warszawie, w dekanacie wilanowskim.
 • Ks. Bartosz Skawiński, dotychczasowy wikariusz parafii św. Łukasza Ewangelisty w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim, mianowany rezydentem w parafii św. Zygmunta w Warszawie, w dekanacie bielańskim, z zachowaniem obowiązków naukowych związanych ze studiami doktorskimi na UKSW.
 • Ks. Marek Skowroński, dotychczasowy administrator parafii św. Wincentego Ferreriusza w Borzęcinie Dużym, w dekanacie laseckim, mianowany wikariuszem parafii św. Stanisława Biskupa w Warszawie, w dekanacie wolskim.
 • Ks. Maciej Smoliński, dotychczasowy wikariusz parafii św. Ojca Pio w Warszawie, w dekanacie ursynowskim, mianowany wikariuszem parafii MB Różańcowej w Piasecznie, w dekanacie piaseczyńskim.
 • Ks. Piotr Sokołowski, dotychczasowy wikariusz parafii MB Fatimskiej w Warszawie, w dekanacie ursuskim, skierowany do posługi w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego.
 • Ks. Fernando Sousa Freitas da Costa, dotychczasowy wikariusz parafii Zwiastowania Pańskiego w Warszawie, w dekanacie ochockim, skierowany do posługi misyjnej we współpracy z inicjatorami Drogi Neokatechumentalnej.
 • Ks. Maciej Stasiak, dotychczasowy wikariusz parafii św. Tomasza Apostoła w Warszawie, w dekanacie ursynowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich w Warszawie, w dekanacie ursuskim.
 • Ks. Łukasz Sudy, dotychczasowy wikariusz parafii św. Augustyna w Warszawie, w dekanacie wolskim, mianowany wikariuszem parafii Zwiastowania Pańskiego w Warszawie, w dekanacie ochockim.
 • Ks. Łukasz Szlak, dotychczasowy wikariusz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Pruszkowie, w dekanacie pruszkowskim, mianowany wikariuszem parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim.
 • Ks. Stanisław Szlassa, dotychczasowy wikariusz parafii Świętych Wyznawców Rafała i Alberta w Warszawie, w dekanacie żoliborskim, mianowany rezydentem w parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim.
 • Ks. Maciej Szymański, dotychczasowy wikariusz parafii Nawiedzenia NMP w Zaborowie, w dekanacie laseckim, mianowany wikariuszem parafii św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu, w dekanacie piaseczyńskim.
 • Ks. Jarosław Śledź, dotychczasowy wikariusz parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie, w dekanacie ursynowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Marka Ewangelisty w Dąbrowie Leśnej, w dekanacie kampinoskim.
 • Ks. Battista Tronchin, dotychczasowy wikariusz parafii św. Augustyna w Warszawie, w dekanacie wolskim, skierowany do posługi duszpasterskiej w diecezji Malaga w Hiszpanii.
 • Ks. Grzegorz Więcek, dotychczasowy wikariusz parafii św. Anny w Piasecznie, w dekanacie piaseczyńskim, skierowany na urlop zdrowotny, z zamieszkaniem w Domu Księży Emerytów w Kiełpinie Poduchownym.
 • Ks. Michał Wilski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Marii Magdaleny w Warszawie, w dekanacie bielańskim, mianowany wikariuszem parafii Świętych Wyznawców Rafała i Alberta w Warszawie, w dekanacie żoliborskim.
 • Ks. kan. Jan Wojciechowski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela w Warszawie i duszpasterz akademicki w rektoracie kościoła św. Anny w warszawie, w dekanacie staromiejskim, mianowany rezydentem tejże parafii, z zamieszkaniem w rektoracie kościoła św. Marcina w Warszawie, w tym samym dekanacie, i skierowany do posługi w Krajowym Duszpasterstwie Niewidomych.
 • Ks. Arkadiusz Wójtowicz, odwołany z urzędu kapelana w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, w dekanacie wolskim, wraz z obowiązkami katechety w tym szpitalu.
 • Ks. Maciej Ziembicki, dotychczasowy wikariusz parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie, w dekanacie ursynowskim, mianowany wikariuszem parafii Bogurodzicy Maryi w Warszawie, w dekanacie jelonkowskim.
 • Ks. Mariusz Żołądkiewicz, dotychczasowy wikariusz parafii Dzieciątka Jezus w Warszawie, w dekanacie żoliborskim, mianowany wikariuszem parafii św. Ojca Pio w Warszawie, w dekanacie ursynowskim.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy